„Vademecum Biegacza” – drugie wydanie | Cracovia Półmaraton Królewski

Jak bieganie wpływa na ciało i umysł, a właściwy dobór sprzętu może wpłynąć na wyniki osiągane w biegach ulicznych, a także jak zadbać o nawodnienie organizmu w trakcie treningu biegowego oraz czy po kontuzji możliwy jest powrót do sprawności w trybie sprinterskim.…

Różne oblicza biegania – 7 października specjalny panel edukacyjny

7 października, w sobotę, na dzień przed 9. Cracovia Półmaratonem Królewskim i Piątką dla krakowskiego sportu w strefie EXPO na poziomie A TAURON Areny Kraków odbędzie się specjalny panel edukacyjny „Różne oblicza biegania”. Zapraszamy uczestników naszych imprez…

Nie porównuj się do innych – każdy ma swoją indywidualną historię. Jak trenować na miarę swoich możliwości?

W dzisiejszym świecie „wyścig szczurów”, rywalizacja jest stałym elementem naszego życia, również biegowego. Poprzez social media mamy dostęp do wielu informacji na temat aktywności sportowej innych osób. Wiele aplikacji pozwala nam obserwować naszych idoli, znajomych…

Powrót do biegania po kontuzji – o czym muszę pamiętać?

Potłuczenie, wywichnięcie, złamanie, skręcenie, stłuczenie, zranienie, obrażenie, uszkodzenie, rana, uraz, zwichnięcie czy nadwerężenie – to według popularnego internetowego słownika synonimów tylko niektóre z wyrazów bliskoznacznych określenia kontuzja. Jak sami…

Systematyczność – jak wytrwać w treningu?

Dla wielu z nas rozpoczęcie treningu z wielkim zapałem jest łatwe, ale utrzymanie regularności i dyscypliny na dłuższą metę może być trudne. Kluczem do osiągnięcia postępów i utrzymania zdrowego stylu życia jest wypracowanie systematyczności w treningach. Dzisiaj…

Wpływ aktywności na psychikę

Dużo słyszymy o tym, jak ważny dla naszego zdrowia jest ruch. Zamiast tony leków, suplementów, to właśnie aktywność fizyczna potrafi zdziałać cuda dla naszego organizmu. Obserwujemy, że nasze społeczeństwo jest coraz bardziej świadome, a wynika to z faktu, że młodzi…

Trening oddechowy – czyli jak duże znaczenie ma sztuka oddychania w treningu i życiu codziennym

Bez jedzenia możemy przeżyć nawet kilka tygodni, bez wody wytrzymamy kilka dni, ale bez powietrza umieramy już po kilku minutach. Dlaczego więc mamy świadomość, że codzienne spożycie wody i kalorii powinno spełniać określone normy i tak dużo uwagi i czasu poświęcamy…

Jestem kobietą i biegam – jak odpowiednio dobrać damską odzież sportową?

Każda kobieta chce czuć się pięknie i komfortowo w odzieży, którą zakłada. I nieważne, czy idzie do pracy do biura, na zakupy, czy spotkanie ze znajomymi – zawsze! Nie inaczej jest podczas treningu. Od różnorodności damskich kolekcji odzieży sportowej można dostać…

Rozciąganie – niech wejdzie nam w nawyk. Przykładowe ćwiczenia

Rozciąganie to zmora „prawdziwego” biegacza. Zazwyczaj, gdy na treningu mówię „a teraz Wasza ulubiona część treningu, czyli..”, zanim dodam słowo „rozciąganie”, już słyszę jęk podopiecznych. Ograniczone zakresy ruchu to cecha charakterystyczna większości…

Radość ze sportu – nigdy o niej nie zapominaj. Dlaczego tak ważne jest, abyśmy cieszyli się swoją aktywnością

Radość ze sportu jest niezwykle ważna dla naszego ogólnego dobrostanu i satysfakcji z aktywności fizycznej. Sport nie powinien być tylko obowiązkiem czy rutyną, ale również powinien przynosić nam radość i przyjemność. Wstęp do radości ze sportu można znaleźć w…