Działalność Kolejowego Klub Wodnego 1929 nawiązuje do pięknych tradycji i bogatego dorobku krakowskich kajakarzy i wioślarzy.
Za cel nadrzędny Kolejowy Klub Wodny 1929 stawia sobie uprawianie działalności sportowo-turystycznej, rekreacyjnej i krajoznawczej w dziedzinie dyscyplin wodnych (kajakarstwo, wioślarstwo, motorowodniactwo i żeglarstwo) oraz innych dyscyplin sportowych, w szczególności wśród dzieci i młodzieży. Kolejowy Klub Wodny 1929 prowadzi również czynną działalność na rzecz sportowców z niepełnosprawnościami.
Obiekty należące do Kolejowego Klubu Wodnego 1929:
W ramach polepszenia warunków infrastrukturalnych przy KKW zostal zbudowany slip na rzece Wiśle przy Klubie zlokalizowany w obrębie ul. Wioślarskiej w międzywale rzeki Wisły, na lewym jej brzegu. Celem projektu budowlanego było opracowanie budowy slipu służącego do wodowania łodzi w postaci pochylni żelbetowej ze spadkiem 15% w kierunku nurtu rzeki Wisły. Pochylnia została ograniczona w terenie za pomocą ścian oporowych wykonanych z grodzic stalowych zwieńczonych żelbetowymi oczepami.
Inwestycja ułatwiła i umożliwiła bezpieczne wodowanie jednostek pływających na rzece Wiśle oraz jej dostępność dla użytkowników, w tym jednostek miejskich, mundurowych, a także mieszkańców Krakowa.
W efekcie, w ramach inwestycji ZIS, powstał:
Kolejowy Klub Wodny 1929 funkcjonuje od poniedziałku do soboty w godzinach od 10:00 do 18:00.
Slip przy Kolejowym Klubie Wodnym 1929 przy ul. Księcia Józefa 24A jest otwarty w zależności od okresu:
Klub prowadzi również Przystań żeglarską KKW 1929 przy ul. Bagrowej 100.