Zwycięzcy nowohuckiego turnieju Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej mistrzami świata

Piotr Kantor i Bartosz Łosiak, którzy w 2010 roku triumfowali w Grand Prix Polski w Siatkówce Plażowej o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa, zostali w niedzielę 2 września mistrzami świata do 21 lat. Podczas turnieju w mieście Halifax na wschodnim wybrzeżu Kanady nasi reprezentanci pokonali w finale Szwajcarów Mirco Gersona i Gabriela Kisslinga 2-0 (21-15, 21-14).

Mecz o złoty medal trwał 36 minut. W półfinale Kantor i Łosiak wygrali z rosyjskim duetem Andriej Bołgow/Artjom Kuczerenko 2-0 (21-12, 21-14). Do rywalizacji o tytuł stanęły ekipy z 26 krajów.

Dla dwudziestolatków Piotra Kantora i Bartosza Łosiaka to już kolejnyduży sukces na arenie międzynarodowej. Przed rokiem, także w Halifax, byli już wicemistrzami świata U-21, wcześniej sięgnęli po „złoto MŚ u-19 i mistrzostw Europy U-18, mają też za sobą występy w SWATCH FIVB World Tour.

O ich wielkim talencie mogliśmy się przekonać już w czerwcu 2010 roku w trakcie zmagań na nowohuckim piasku przy ul. Bulwarowej.