Znakomity występ Klaudii Zwolińskiej w Tokio

Kajakarka slalomowa Klaudia Zwolińska, na co dzień zawodniczka Startu Nowy Sącz, często występująca i szlifująca formę na krakowskim torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA, zajęła 5. miejsce w konkurencji K1 podczas igrzysk olimpijskich w Tokio. To dotychczas najlepszy rezultat uzyskany przez reprezentantów Polski w zmaganiach trwających w Japonii.

Debiutująca na igrzyskach olimpijskich młoda zawodniczka poprawiła tym samym wynik Natalii Pacierpnik z Krakowskiego Klubu Kajakowego, która w 2012 roku w Londynie w konkurencji K1 uplasowała się na 7. pozycji. Pacierpnik startowała też w Rio de Janeiro w 2016 roku, gdzie była 11.

W Tokio Klaudię Zwolińską wyprzedziły tylko bardziej doświadczone i utytułowane – Niemka Ricarda Funk (złoto), Hiszpanka Maialen Chourraut (srebro), Australijka Jessica Fox (brąz) i Włoszka Stefanie Horn (4. miejsce).

Dla Klaudii Zwolińskiej to kolejny znakomity rezultat w konkurencji K1 w tym sezonie – wcześniej była czwarta w mistrzostwach Europy we włoskiej miejscowości Ivrea oraz jako pierwsza polska kajakarka slalomowa wygrała zawody z cyklu Pucharu Świata, odsłonę w czeskiej Pradze (a tuż za nią zmagania te ukończyła Natalia Pacierpnik).

Wczoraj Grzegorz Hedwig (również Start Nowy Sącz) uplasował się na 14. lokacie w konkurencji C1, kończąc rywalizację na półfinale.

W środę, 28 lipca w eliminacjach C1 kobiet wystartuje Aleksandra Stach (Krakowski Klub Kajakowy). Ewentualny występ w półfinale i finale zaplanowany jest na czwartek, 29 lipca.

Jutro do olimpijskiej rywalizacji przystąpi również Krzysztof Majerczak (Pieniny Szczawnica, wcześniej KKK) który zmagania w eliminacjach rozpocznie tuż po Aleksandrze Stach. W ewentualnym półfinale i finale może wystąpić w piątek, 30 lipca.