Zespół Szkół Specjalnych nr 11 zyska nowoczesny obiekt rehabilitacyjno-sportowy
Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ogłosił postępowanie w trybie podstawowym bez negocjacji, zgodnie z ustawą Prawo zamówień publicznych, mające na celu wyłonienie wykonawcy nowoczesnej sali rehabilitacyjno-sportowej dla Zespołu Szkół Specjalnych nr 11 przy al. Dygasińskiego 25.
Inwestycja obejmuje budowę budynku sali rehabilitacyjno-sportowej z garażem podziemnym w dobudowie do budynku Zespołu Szkół Specjalnych nr 11. Na parterze zaprojektowano pięć sal dydaktyczno-rehabilitacyjnych, a na pierwszym piętrze zlokalizowane zostaną sala rehabilitacyjno-sportowa i magazyny sprzętu sportowego oraz rehabilitacyjnego.
Układ funkcjonalny, wszystkie pomieszczenia oraz wyposażenie zostały zaprojektowane przy ścisłej współpracy z dyrekcją szkoły i odpowiadają specyficznym wymogom tej placówki.
Zaprojektowany budynek jest częściowo podpiwniczony i posiada dwie kondygnacje nadziemne. Rzut budynku ma nieregularny kształt wynikający z nawiązania do linii zabudowy istniejącego budynku szkoły oraz zabudowy wzdłuż al. Dygasińskiego i ul. Prostej. Elewacje wykończone będą ceramicznymi profilami żaluzjowymi w kolorach ceglano-piaskowych, tworzącymi ażurową fasadę, a na części parteru płytami włóknocementowymi w kolorze grafitowym. Profile ceramiczne kolorem nawiązują do ceglanej bryły kościoła Matki Boskiej Dobrej Rady, który sąsiaduje z inwestycją. Budynek będzie się składał z części głównej z garażem podziemnym, pomieszczeniami użytkowymi i holem wejściowym oraz wąski łącznik komunikacyjny z istniejącym budynkiem szkoły.
Na kondygnacji podziemnej został zlokalizowany garaż na 12 miejsc postojowych dla samochodów osobowych. Do zaprojektowanego garażu podziemnego zapewniony będzie dojazd zadaszoną, jednopasmową pochylnią o maksymalnym nachyleniu 20%. Do regulacji kierunków ruchu została zaprojektowana instalacja sygnalizacji. Komunikacja pomiędzy garażem a pozostałą częścią budynku przewidziana jest klatką schodową oraz windą, oddzielonymi przedsionkiem pożarowym.
Wejście główne do budynku zlokalizowano w północno-wschodniej elewacji. Prowadzi przez wiatrołap do przestrzeni komunikacyjnej łączącej poszczególne sale, węzeł komunikacji pionowej oraz istniejący budynek. Tutaj zaprojektowano też wyjścia do ogrodu w południowo-wschodniej części działki. Poziom posadzki parteru w projektowanym budynku jest niższy od poziomu w budynku istniejącym o 40 cm, dlatego posadzka w łączniku została zaprojektowana w spadku 4,6%. Na parterze zaprojektowano pięć sal dydaktyczno-rehabilitacyjnych, łazienkę dla uczniów, wc dla personelu oraz szatnię odzieży wierzchniej. Wszystkie sale dydaktyczne posiadają wyjścia ewakuacyjne na zewnątrz budynku.
Na pierwszym piętrze zlokalizowane zostaną sala rehabilitacyjno-sportowa, magazyny sprzętu sportowego i rehabilitacyjnego, łazienka dla uczniów oraz wc dla personelu. Piętro, podobnie jak parter, jest bezpośrednio połączone z istniejącym budynkiem drzwiami pożarowymi. W sali rehabilitacyjno-sportowej zaprojektowano 2 boiska do gry w boccia oraz akustyczną ściankę przesuwną dającą możliwość podziału sali na dwie mniejsze. Sala zostanie wyposażona w sprzęt rehabilitacyjny i sportowy oraz sceniczny, oświetleniowy i nagłośnieniowy, pozwalający na organizację szkolnych przedstawień i akademii. Sala rehabilitacyjno-sportowa wraz z magazynami stanowi odrębną strefę pożarową.
Charakterystyczne parametry obiektu budowlanego
Kubatura: 5545,66 m³
Wysokość budynku: 9,00 m
Długość x szerokość: 40,46 m x 26,60 m
Liczba kondygnacji: 2 nadziemne + 1 podziemna
W ramach inwestycji przebudowane zostaną również powiązane z obiektem instalacja elektryczna oraz kanalizacja deszczowa i sanitarna.
Wykonawca dokumentacji: GRUPA 68 ARCHITEKCI SP. J.
Główny Projektant: mgr inż. arch. Dariusz Sykta
Szczegóły dotyczące ogłoszonego postępowania znajdują się TUTAJ.