Wisła zremisowała w Bytomiu, ale powiększyła przewagę. Trzy gole Cracovii w meczu z Koroną Kielce

Wisła uratowała remis 2-2 (1-1) w spotkaniu z Polonią w Bytomiu, ale przy porażkach Jagiellonii Białystok i Legii Warszawa powiększyła nad nimi przewagę i pewnie prowadzi w piłkarskiej ekstraklasie. Efektowne zwycięstwo 3-0 (0-0) nad Koroną Kielce odniosła Cracovia, jej szanse na uratowanie się przed degradacją stają się coraz realniejsze. W rozgrywkach nastąpiła dwutygodniowa przerwa na towarzyskie mecze reprezentacji z Litwą i Grecją. Kolejne ligowe występy krakowskiego duetu zaplanowane zostały na niedzielę, 3 kwietnia. Wtedy o godz. 14.45 Wisła podejmie w szlagierze 20. kolejki drugą w tabeli Jagiellonię, a o godz. 17.15 Cracovia zmierzy się w Zabrzu z Górnikiem.

W sobotę, 19 marca, popularne „Pasy" znakomicie wykorzystały w drugiej połowie słabą dyspozycję bramkarza Korony, Zbigniewa Małkowskiego. W 50 min strzałem z wolnego zaskoczył go Mateusz Klich, w 73 min precyzyjnym uderzeniem w dolny róg podwyższył wynik Aleksejs Visnakovs, a w 82 min trafił Saidi Ntibazonkiza.
Poważne błędy defensywy sprawiły, że Wisła w niedzielę, 20 marca musiała się zadowolić tylko remisem w Bytomiu. Już w 2 min przytomnie skierował piłkę do bramki opuszczonej przez Siergieja Pareikę pomocnik Polonii Marcin Radzewicz przy biernej postawie obrońców „Białej Gwiazdy". W 19 min kapitalnie wykonanym wolnym - pod poprzeczkę - wyrównał Andraż Kirm. Po przerwie, w 63 min, Dariusz Jarecki w zamieszaniu podbramkowym, sfinalizował akcję kolegi z drużyny gospodarzy Przemysława Trytki. Punkt dla lidera uratował - z karnego za faul Michala Hanka na Cwetanie Genkowie - Patryk Małecki, który zupełnie zmylił byłego bramkarza „Białej Gwiazdy" Marcina Juszczyka.
W 19 meczach zajmująca w ekstraklasie 1. miejsce Wisła zebrała 37 punktów, o 5 więcej od Jagiellonii i o 6 - od Legii. Zamykająca tabelę Cracovia ma 16 pkt, o 3 mniej od Arki Gdynia, 4 od Polonii Butom i 5 od Polonii Warszawa.