Wisła - APOEL 1-0: Do Ligi Mistrzów jeden krok

Bramka zdobyta przez Patryka Małeckiego w 71. minucie rozegranego w środę 17 sierpnia w Krakowie pierwszego barażowego spotkania z cypryjskim APOEL-em Nikozja zapewniła piłkarzom Wisły zwycięstwo 1-0 (0-0) i zbliżyła ich do fazy grupowej Ligi Mistrzów, ale w rewanżu, który odbędzie się we wtorek 23 sierpnia czeka podopiecznych trenera Roberta Maaskanta trudne zadanie utrzymania skromnej przewagi.

Holenderski szkoleniowiec „Białej Gwiazdy" podczas pomeczowej konferencji prasowej dokonał rzetelnej oceny występu. Najbardziej zadowolony był z postawy drużyny między 25 a 45 minutą, gdy zdołała odsunąć rywali od własnego pola karnego i groźnie zaatakować.

Jedyny gol padł jednak dopiero po przerwie, gdy akcję zainicjował świetnym podaniem Argentyńczyk Gervasio Nunez a fantastycznym strzałem popisał się Patryk Małecki.

- Jestem dumny z postawy mojego zespołu, zważywszy na bardzo wysoką stawkę spotkania - podkreślił Maaskant.

Natomiast trener gości Ivan Jovanovic nie ukrywał rozczarowania wynikiem, bo jego zdaniem APOEL zasłużył co najmniej na remis.
Po raz kolejny wypełniły się niemal do ostatniego miejsca trybuny Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. W oficjalnym komunikacie podano, że środowe widowisko obejrzało 22 545 kibiców.