Wimbledon: Awans Agnieszki Radwańskiej w 40 minut

Krakowianka Agnieszka Radwańska błyskawicznie awansowała w środę 22 czerwca do drugiej rundy wielkoszlemowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu. Pojedynek najlepszej polskiej tenisistki, rozstawione z numerem trzynastym, zajmującej obecnie 11. miejsce w światowym rankingu z Białorusinką Olgą Goworcową trwał zaledwie 40 minut. Starsza z sióstr Radwańskich wygrała pierwszego seta 6-0, w drugim - prowadziła 3-0, gdy jej rywalka skreczowała z powodu kontuzji kostki.

Kolejną przeciwniczką Agnieszki jest Czeszka Petra Cetkovska. Po sześciu lata nasza reprezentantka ma okazję do rewanżu za porażkę doznaną w finale turnieju ITF w Gdyni.

Kwalifikantki Urszula Radwańska i Rosjanka Arina Rodionowa są w II rundzie debla dzięki wygranej z Michaellą Krajicek (Holandia) i Lucie Safarovą (Czechy) 6-3, 6-4, ale czeka je niezwykle trudna próba w meczu z parą nr 3 - Lizel Huber/Lisa Raymond (USA).

W grze pojedynczej wimbledońskiej imprezy - z pulą nagród 14,6 mln funtów - furorę robi Łukasz Kubot. Po trzech zwycięstwach w eliminacjach, w turnieju głównym pokonał już Francuza Arnauda Clementa 6-4, 6-2, 3-6, 5-7, 6-4 i Chorwata Ivo Karlovica 7-6 (7-2), 6-3, 6-3. Teraz czeka go spotkanie z Francuzem Gaelem Monfilsem (nr 9).