Wimbledon Agnieszki Radwańskiej: Ostatnia nadzieja w deblu

W wielkoszlemowym turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu, pulą nagród 14,6 mln funtów, gra jeszcze Agnieszka Radwańska - w deblu i ma szansę na awans do ćwierćfinału. Krakowska tenisistka i Słowaczka Daniela Hantuchova, rozstawione z numerem trzynastym, w poniedziałek 27 czerwca pokonały Natalie Grandin z RPA i Czeszkę Vladimirę Uhlirovą 4-6, 6-4, 6-4. W 1/8 finału spotkają się z parą nr 4, Sania Mirza/Jelena Wiesnina (Indie/Rosja).

Wcześniej, Agnieszka Radwańska odpadła w II rundzie gry pojedynczej po porażce z Petrą Cetkovską (Czechy) 6-3, 6-7 (7-9), 4-6. W singlu świetnie spisał się polski kwalifikant Łukasz Kubot, który w poniedziałek był bliski awans do ćwierćfinału. Kubot nawiązał do historycznych wimbledońskich osiągnięć Wojciecha Fibaka sprzed 30 laty. Ostatecznie, mimo dwóch meczboli w trzecim secie, przegrał z Hiszpanem Feliciano Lopezem 6-3, 7-6 (7-5), 6-7 (7-9), 5-7, 5-7. Pojedynek trwał 4 godziny i 18 minut.