W pierwszym dniu XII Memoriału H. J. Wagnera: pięć setów polskich siatkarzy

Kilkanaście tysięcy widzów oglądało w sobotę, 16 sierpnia w Kraków Arenie dwa pierwsze mecze XII Memoriału Huberta Jerzego Wagnera w Piłce Siatkowej Mężczyzn. W przerwie między spotkaniami odbyło się uroczyste otwarcie turnieju.

Najpierw mistrzowie olimpijscy z Londynu Rosjanie wygrali z Chińczykami 3-0 (26-24, 25-21, 25-17). Potem Polacy ulegli Bułgarom 2-3 (25-20, 23-25, 27-29, 26-24, 13-15).

Podczas oficjalnej inauguracji  XII Memorialu nastąpiła prezentacja czterech uczestniczących w nim reprezentacji. Licznie stawili się także podopieczni Huberta Jerzego Wagnera, autorzy największych sukcesów polskiej siatkówki – złoci medaliści mistrzostw świata (Meksyk-1974) i Igrzysk Olimpijskich (Montreal-1976).

W imieniu władz Krakowa otwarcia turnieju dokonał Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie w towarzystwie Prezes Fundacji H. J. Wagnera, Jerzego Mroza.

Sobotnie mecze miały interesujący przebieg. Ogromnych emocji dostarczyła kibicom pięciosetowa konfrontacja Polaków z Bułgarami. W tie-breaku biało-czerwoni prowadzili 11-7 i 12-9, ale nie potrafili utrzymać tej przewagi i doznali nieoczekiwanej porażki.

Na dodatek, skręcił staw skokowy atakujący Mariusz Wlazły, który na kilka dni musi przerwać treningi.

W niedzielę, o godz. 17.30 Bułgaria zmierzy się z Rosją, a o 20.30 - Polska z Chinami.