W Krakowie trwa konferencja Kubaturowe obiekty sportowe

W dniach 11-12 maja, za sprawą konferencji branżowej Kubaturowe obiekty sportowe, Kraków gości menedżerów zarządzających ośrodkami i centrami sportu w Polsce. Organizatorem spotkania jest Fundacja Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej, partnerem – Miasto Kraków, a partnerem merytorycznym – Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Gości przybyłych do Krakowa w imieniu władz miasta przywitał Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal, który wraz z dr inż. arch. Mateuszem Maneckim, ARP Manecki Architekci sp. z o.o. oraz Tomaszem Bańką, Dyrektorem oddziału Kraków TEXOM Sp. z o.o. uczestniczył w debacie Kubaturowe Obiekty Sportowe – Trendy w planowaniu i realizacji współczesnych obiektów sportowo-rekreacyjnych.

- Z ogromną radością witam Państwa w Krakowie. Cieszę się, że właśnie nasze miasto zostało areną wymiany doświadczeń specjalistów w dziedzinie zarządzania obiektami sportowymi. To wyjątkowo ważna debata ponieważ budowa odpowiedniej infrastruktury sportowej oraz właściwe nią zarządzanie, to klucz do sukcesu w temacie rozwoju sportowego naszego społeczeństwa. Mam nadzieję, że dwudniowa konferencja przyniesie wiele wartościowych wniosków i czas spędzony w Krakowie będzie dla Państwa owocny i inspirujący. Dziękuję organizatorom konferencji – Fundacji Instytut Rozwoju Infrastruktury Sportowej – za docenienie działań Krakowa w dziedzinie rozwoju infrastruktury sportowej i zaproszenie Państwa właśnie do stolicy Małopolski – podkreślał Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.


Od kilkunastu lat w Krakowie sukcesywnie budowana i modernizowana jest infrastruktura sportowo-rekreacyjna na terenie miasta. Za sprawą Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie realizowany jest program rewitalizacji przyszkolnych, osiedlowych i klubowych boisk, powstają też zupełnie nowe tego typu obiekty – oświetlone, wielofunkcyjne, ze sztuczną nawierzchnią, niektóre wyposażone w powłoki balonowe. Jednostka realizuje też strategię „Wpływamy na zdrowie”, której celem jest, aby mieszkańcy każdej z dzielnic mieli swobodny dostęp do infrastruktury basenowej. W ciągu ostatnich kilkunastu lat wybudowanych zostało 10 nowych basenów, trwają prace nad realizacją kolejnych krytych i odkrytych kompleksów pływackich. Ponadto ZIS buduje również hale sportowe – od 2015 roku powstało 12 nowych obiektów tego typu, kolejnych 11 jest w trakcie realizacji lub planowanych.

Na drugi dzień konferencji (piątek) zaplanowano miedzy innymi wystąpienie Zastępcy Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie ds. Inwestycji Krzysztofa Dębowskiego, który omówi modernizację obiektów sportowych w związku z organizacją w Krakowie Igrzysk Europejskich.

Agenda konferencji jest dostępna TUTAJ.

Fot. Michał Sobolewski/ZIS