Uroczyste podsumowanie 66. Tour de Pologne: Kraków może być dumny!

- Wszystkich nas łączyło jedno - ambicja, żeby zrobić to dobrze - mówiła Elżbieta Lęcznarowicz, zastępca prezydenta miasta Krakowa podczas spotkania podsumowującego organizację ostatniego etapu i zakończenia 66. Tour de Pologne, zorganizowanego 15 października przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Uczestniczyli w nim szef ds. sportowych Lang Teamu, Lech Piasecki i zajmujący się w tej firmie kontaktami międzynarodowymi Mirco Piermarini. Znakomity przed laty kolarz, mistrz świata Lech Piasecki odebrał w imieniu Czesława Langa, twórcy TdP w nowej, profesjonalnej formule, dyrektora generalnego Lang Teamu okolicznościowy list prezydenta miasta Krakowa, prof. Jacka Majchrowskiego.

W liście czytamy: „Wielce Szanowny Panie Dyrektorze, Tour de Pologne dzięki ogromnemu zaangażowaniu Pana Dyrektora i pracowników firmy Lang Team stał się wizytówką polskiego kolarstwa, jest znany nie tylko w Europie lecz także na świecie. Jestem dumny, że tak istotną rolę odgrywa w nim Kraków. Tysiące krakowian i turystów oglądało tegoroczne zmagania kolarzy na ulicach Starego Miasta i na Błoniach. To właśnie w Krakowie wyznaczona została meta ostatniego etapu i całego wyścigu. Pragnę przekazać, iż miło mi było słuchać pochlebnych opinii dotyczących zakończenia 66. Tour de Pologne w Krakowie. Cieszy fakt, że to wydarzenie zostało zapamiętane jako niezwykle udane, zarówno pod względem liczby kibiców jak i przekazu tego wyścigu przez media. Nie ma lepszej nagrody za trud włożony w przygotowania i organizację tej wielkiej imprezy sportowej. Życzę Panu Dyrektorowi i całemu zespołowi powodzenia w realizacji nowych planów i pozwalam sobie wyrazić nadzieję na naszą dalszą owocną współpracę".

Przewodnicząca Zespołu Zadaniowego ds. 66. Tour de Pologne, Elżbieta Lęcznarowicz, zastępca prezydenta miasta Krakowa wręczyła adresy osobom, które najbardziej przyczyniły się do sprawnej organizacji wyścigu w naszym mieście. Przyznano 53 wyróżnienia, ale o udany i bezpieczny przebieg rywalizacji kolarzy zapewniły również służby miejskie, dziesiątki policjantów i strażaków, żandarmeria wojskowa.
Podczas uroczystości w siedzibie ZIS zaprezentowany został bogaty, różnorodny materiał filmowy o przebiegu tegorocznego TdP, ze szczególnym uwzględnieniem tego, co działo się w sobotę 8 sierpnia w centrum Krakowa i na Błoniach.