UEFA EURO U21: Po zwycięskim meczu piłkarze Włoch zaprosili kibiców na trening

W niedzielę, 18 czerwca na Stadionie Miejskim Cracovia odbył się pierwszy z pięciu krakowskich meczów Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej UEFA EURO U21, w którym Włosi pokonali Duńczyków 2-0 (0-0). Dzień później, zdobywcy bramek: Lorenzo Pellegrini i Andrea Petagna wraz z kolegami z reprezentacji Italii zaprosili kibiców na otwarty trening na Stadion Miejski im. Henryka Reymana, gdzie wyznaczyli sobie bazę przygotowań do kolejnych występów podczas ME w Polsce.

Przez 75 minut na pełnych obrotach ćwiczyli tylko rezerwowi gracze włoskiej drużyny. Zawodnicy z podstawowej „11” mieli tzw. roztrenowanie. Trochę pobiegali a potem przyglądali się popisom rodaków.

Około 300 widzów, obserwujących trening z loży żywiołowo reagowało na efektowne zagrania i mocne strzały młodych Włochów. Ci zrewanżowali się autografami i drobnymi gadżetami.

UEFA EURO U21 rozpoczęło się w piątek, 16 czerwca, spotkaniem  Anglia - Szwecja (0-0) w Kielcach i meczem Polska – Słowacja 1-2 (1-1), poprzedzonym uroczystym i bardzo efektownym otwarciem turnieju w Lublinie.

Rywalizujący w grupie A biało-czerwoni już w 1. minucie objęli prowadzenie po „główce” Patryka Lipskiego, ale dość szybko oddali i inicjatywę rywalom, co skończyło się utratą dwóch goli (20’ Martin Valjent, 78’ Pavol Šafranko) i przykrą porażką.

W tej sytuacji, szczególnego znaczenia nabrała poniedziałkowa, wieczorna konfrontacja Polaków i broniącymi tytułu mistrzowskiego Szwedami – znów na Arenie Lublin.

Znakomicie wystartowali w grupie B Hiszpanie, gromiąc w sobotę w Gdyni Macedonię 5-0 (3-0). Duże wrażenie zrobiły trzy fantastyczne trafienia wschodzącej gwiazdy Realu Madryt Marco Asensio. Dwie bramki dorzucili: Saúl Ñíguez i Gerard Deulofeu (z karnego). Natomiast w Bydgoszczy Portugalczycy wygrali z Serbami 2-0 (1-0), gole: Gonçalo Guedes i Bruno Fernandes.

W innym niedzielnym starciu w grupie C, Niemcy pokonali Czechów 2-0 (1-0), bramki: Max Meyer i  Serge Gnabry.