Trwa Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych Kraków 2019

Na specjalnie zbudowanej na Placu Jana Nowaka Jeziorańskiego przed Galerią Krakowską arenie z piaszczystymi boiskami i trybuną trwa Międzynarodowy Festiwal Sportów Plażowych. Miniony weekend upłynął pod znakiem siatkówki plażowej. Szczególną atrakcją był nocny mecz brazylijskich i polskich mistrzów.

W sobotę, 22 czerwca odbył się turniej siatkówki plażowej kobiet o Puchar Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie. Triumfowała para Magdalena Sadd/Justyna Tylutki. Drugie miejsce zajęły Magdalena Szczytowicz i Michalina Tokarska, a na trzecim stopniu podium stanęły Agnieszka Krawczyk i Olga Klocek.

Natomiast w niedzielę, 23 czerwca o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa rywalizowali mężczyźni. Najlepszy okazał się duet Mateusz Zarankiewicz/Jakub Zdybek. Druga lokata przypadła parze Michał Korycki/Martin Chiniewicz, a na trzecim miejscu zmagania zakończyli Dawid Ogórek i Adam Parcej.

Ozdobą sobotniej nocy był pojedynek, w którym reprezentanci Brazylii – Andre Loyola Stein i George Souto Maior Wanderley – pokonali reprezentantów Polski: Mariusza Prudla i Macieja Kosiaka 2:1 (21:16, 18:21, 15:12). Towarzyskie spotkanie zostało rozegrane przy pełnych trybunach. Andre Loyola Stein to mistrz świata z 2017 roku, który będzie bronił tytułu w tym sezonie, a George Souto Maior Wanderley to młodzieżowy mistrz świata. Mariusz Prudel ma na koncie m.in. tytuły mistrza Europy juniorów i mistrza Polski, a Maciej Kosiak jest brązowym medalistą młodzieżowych mistrzostw Europy.

W tym tygodniu czekają nas jeszcze m.in.: Młodzieżowy Festiwal Sportów Plażowych w kategorii siatkówka plażowa dziewcząt i chłopców, pokazowa rywalizacja pomiędzy krakowskimi uczelniami akademickimi, turnieje piłki ręcznej plażowej kobiet i mężczyzn oraz charytatywny, nocny mecz siatkówki plażowej z udziałem gwiazd sportu i aktorów.

Szczegółowy harmonogram Międzynarodowego Festiwalu Sportów Plażowych Kraków 2019, który zakończy się 30 czerwca, znajduje się w załączeniu.

Festiwal został objęty honorowym patronatem przez Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, a partnerami są Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.