Towarzysko, nie znaczy nudno

Rozegrane w niedzielę, 13 października towarzyskie spotkanie trzeciej w tym sezonie drużyny polskiej ekstraklasy, Wisły Kraków z zajmującym czternaste miejsce w niemieckiej Bundeslidze, VfL Wolfsburg okazało się bardzo ciekawym piłkarskim spektaklem. Zwyciężyła „Biała Gwiazda” 2-1 (0-0).

Nie żałowali więc ci sympatycy futbolu, którzy w liczbie 5398 wybrali się na Stadion Miejski im. Henryka Reymana. W tej grupie dość mocno byli reprezentowani polscy dealerzy samochodu Volkswagena – koncernu, który jest właścicielem klubu z Wolfsburga.

Goście – z Brazylijczykami Naldo i Diego – przeważali w pierwszej połowie, ale po przerwie to gospodarze przejęli inicjatywę a ich zagraniczni zawodnicy: Haitańczyk Donald Guerrier i Nigeryjczyk Emmanuel Sarki popisali się fantastycznymi, celnymi strzałami – w 46 i 74 min. Szczególnie bramka zdobyya przez Sarkiego z 25 m utkwi na długo kibicom Wisły w pamięci. Skuteczną dobitką – w 62 min – popisał się pomocnik niemieckiego zespołu Serb Slobodan Medojević.

VfL Wolfsburg był w 2009 roku mistrzem Niemiec, jednym z najskuteczniejszych strzelców w historii tego klubu jest polski napastnik Andrzej Juskowiak.