Szczepański i Pochwała obronili srebro z Krakowa!

Podczas Mistrzostw Europy w Kajakarstwie Slalomowym, które w tym roku odbyły się w dniach od 30 maja do 1 czerwca w Wiedniu, zawodnicy Krakowskiego Klubu Kajakowego – Piotr Szczepański i Marcin Pochwała zajęli drugie miejsce w konkurencji C2 mężczyzn i tym samym obronili srebrny medal wywalczony przed rokiem na torze kajakarstwa górskiego przy ul. Kolnej w Krakowie.

Od złota dzieliło ich zaledwie 0,21 sekundy! To przypadło Słowakom – Ladislavowi i Peterowi Skantarom (czas 95.20, Polacy 95.41). Brąz wywalczyli Słoweńcy – Luka Bozic i Saso Taljat (czas 96.93).

Drugi medal dla Polski – brązowy – zdobyli bracia Mateusz i Rafał Polaczykowie (Zawisza Bydgoszcz) oraz Dariusz Popiela (Spójnia Warszawa), w drużynowej konkurencji K1 mężczyzn. Złoto przypadło Niemcom, a srebro Brytyjczykom.

Nieobecna na zeszłorocznym czempionacie Europy w Krakowie i powracająca do startów po ponad rocznej przerwie Natalia Pacierpnik (KKK Kraków) była 16. w rywalizacji K1 kobiet.