Świetna inauguracja Siatkarskiej Ligi Narodów: Polska, biało-czerwoni!

Dwa mecze, dwa zwycięstwa bez straty seta – nad Korea Południową i Rosją. Tak rozpoczęli udział w Siatkarskiej Lidze Narodów mistrzowie świata Polacy pod wodzą nowego trenera Vitala Heynena.

W niedzielę, 27 maja  trzecie spotkanie biało-czerwonych w pierwszym turnieju tych rozgrywek – z Kanadą w TAURON Arenie Kraków o godzinie 16:00.

O ile piątkowy sukces z Koreańczykami w Katowicach 3:0 (25:20, 25:18, 25:21) był do przewidzenia, to pokonanie w Krakowie mistrzów Europy Rosjan 3:0 (25:15, 25:23, 25:23) wywołało uzasadnioną euforię kibiców, nawet w sytuacji, gdy rywale wystąpili w mocno zmienionym składzie w porównaniu do ubiegłorocznych ME.

W sobotę na trybunach TAURON Areny znów zasiadło kilkanaście tysięcy widzów, którzy znakomicie dopingowali naszą reprezentację, W związku z obchodami w 2018 roku setnej rocznicy odzyskania przez  Polskę niepodległości pojawił się ciekawy akcent muzyczny w postaci zaśpiewanej a capella piosenki „Przybyli ułani pod okienko”.

Dużo sportowych emocji, świetna atmosfera uczyniły z meczu atrakcyjne widowisko,

Nieoczekiwany przebieg miał szczególnie pierwszy set, w którym nasi reprezentanci uzyskali dużą przewagę (19:14) i w końcówce tej części zmagań jeszcze ją powiększyli.

W dwóch następnych setach, Rosjanie podjęli walkę, ale polscy siatkarze wykazali się dobrą koncentracją w ostatnich akcjach obu partii.

Cieszyć może powrót do dobrej dyspozycji środkowego Piotra Nowakowskiego. Złoty medalista MŚ 2014 uporał się z problemami zdrowotnymi, co pozwala mu znów grać na wysokim poziomie. Podobały się także skuteczne ataki Łukasza Kaczmarka.

Centralną postacią ekipy Siergieja Szlapnikowa był natomiast Dmitrij Muserski.

Pozostałe wyniki turnieju Siatkarskiej Ligi Narodów: piątek (Katowice): Rosja – Kanada 3:0 (26:24, 25:14, 25:19); sobota (Kraków): Kanada – Korea Płd. 3:0 (25:20, 25:17, 25:19).