Stadion Miejski im. Władysława Kawuli Klubu Sportowego Prądniczanka powstał w pierwszej połowie lat siedemdziesiątych XX wieku. W latach 2016-2019 obiekt został zmodernizowany i rozbudowany.
W ramach drugiej części inwestycji, realizowanej w latach 2017-2019, wybudowano trybuny wolnostojące oraz zadaszenie nad nimi, dokonano także wymiany murawy boiska – z naturalnej na sztuczną. Stadion został wyposażony w oświetlenie – natężenie ok. 500 luksów.
Przebudowany obiekt spełnia wymogi licencyjne III ligi piłkarskiej Zmodernizowany stadion ma 1224 miejsca siedzące, w tym 24 tapicerowane, 12 przystosowanych dla mediów. 666 miejsc znajduje się na trybunach stalowych demontowalnych. Na stadionie wyodrębniono trybunę dla kibiców zespołu gości z 68 miejscami.
Pod trybunami znajdują się toalety, pomieszczenia gospodarcze, wykorzystywane m.in. do obsługi i konserwacji stadionu i murawy.
Wybudowane trybuny z obu stron otaczają istniejący już wcześniej budynek szatniowy (pełniący nadal te funkcje).
Pomiędzy konstrukcją trybun i zadaszeniem – zastosowano szkło profilowane Profilit. Podczas meczów będzie podświetlane by podkreślać szczególną atmosferę sportowego widowiska.
Stadion pełni funkcje sportowe, natomiast stojący obok niego gruntownie zmodernizowany w 2016 roku budynek, w którym wymieniono dach i przebudowano salę służy obecnie do celów rekreacyjnych i usługowych (kawiarnia).
Dane techniczne budynku trybun:
Powierzchnia zabudowy: 276 m² + 277 m² = 553 m²
Wysokość – zadaszenie: 8,97 m
Wysokość konstrukcji: 4,86 m
Szerokość – trybuny trwałe: 6 m
Długość: 113 m
Kubatura wewnętrzna: 1800 m³
Powierzchnia użytkowa – pomieszczenia pod trybunami: 427,18 m²
Pod trybunami na konstrukcji żelbetowej wybudowano toalety oraz pomieszczenia pomocnicze dla obsługi boiska. Do trybun prowadzą dojścia w postaci pochylni i chodników.
Boisko
Położona została nowa nawierzchnia boiska, które ma wymiary 100x63 m wraz z 3-metrowymi pasami bezpieczeństwa wzdłuż boiska oraz 5-metrowymi pasami za bramkami, wykończone betonową opaską; murawa naturalna została zastąpiona sztuczną.
Przy wschodniej i południowej granicy z sąsiednimi terenami zamontowano piłkochwyty wzdłuż całej długości boiska, za bramką od strony zachodniej wzdłuż pola karnego.
Zamontowano 2 systemowe wiaty, dla 13 zawodników każda.
Oświetlenie
Oświetlenie o natężeniu ok. 500 luksów, lampy umieszczone na 4 wolnostojących, 16-metrowych masztach oraz na 4 wmontowanych w konstrukcję zadaszenia trybun.
Wykonawca: InterHall sp. z o. o. z Katowic pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie (umowa zawarta 20.07.2017 r.)
Projektant: MTWW Architekci sp. z o.o. sp.k. z Krakowa
Łączne koszty inwestycji (w latach 2016-2019): 11 757 172,29 zł brutto