Spartanie opanowali Przylasek Rusiecki

W minioną sobotę, 19 maja na terenie Przylasku Rusieckiego w Krakowie – Nowej Hucie odbyła się jedna z edycji znanego na całym świecie cyklu imprez Spartan Race. Z dystansem Sprint, czyli 20 przeszkodami, zmierzyło się 710 (496 mężczyzn i 214 kobiet) uczestników. Trasa liczyła 6,2 km. Dłuższy wyścig, czyli mierzący 13 km Super z 25 przeszkodami pokonało 632 (461 mężczyzn i 171 kobiet) uczestników. Na starcie zameldowali się śmiałkowie z ponad 15 krajów (w tym z Czech, Słowacji, Węgier czy Izraela). Nie zabrakło także najmłodszych – z łatwiejszymi wersjami przeszkód oraz krótszymi trasami zmierzyło się blisko 400 dzieci.

Fala Elity, czyli zawodników walczących o miejsce na podium oraz nagrody finansowe wystartowała o godzinie 8:00. Najlepszy na dystansie Super okazał się Słowak Peter Žiška, który pokonał trasę w czasie 59 minut i 13 sekund. Zaledwie 2 sekundy później bieg ukończył jego rodak Jakub Haviarik. Na najniższym stopniu podium uplasował się Polak – Mateusz Krawiecki. Kategorię Pań wygrała Czeszka Kristýna Nováková. Kolejne miejsca zajęły Anna Solakiewicz oraz Lenka Vějdelková (Czechy).

Równie intensywna rywalizacja miała miejsce na dystansie Sprint. W kategorii Elita mężczyzn podium wyglądało dokładnie tak samo jak w przypadku Super. Kategorię pań wygrała Czeszka Krityna Hurkova. Drugie miejsce zajęła zwyciężczyni z rana – Kristýna Nováková, a na najniższym stopniu podium stanęła Lenka Vějdelková.

Wyniki wszystkich kategorii dostępne są TUTAJ.

Trasa Spartan Race jest jak życie – nigdy nie wiadomo czego się spodziewać. Na uczestników czekały zasieki, ściany, równoważnie czy wspinaczka na linę. Za nieukończenie przeszkody zawodnik musiał wykonać karne 30 „burpees”, czyli tzw. padnij-powstań. Po ukończeniu biegu widać było prawdziwą satysfakcję, o której przypominać będzie pamiątkowy medal.

Spartan Race to jeden z najstarszych i najbardziej rozwiniętych biegów przeszkodowych na świecie, w którym rocznie bierze udział ponad milion uczestników. Polskie edycje imprezy organizowane są od czterech lat.

Partnerami Kraków Spartan Super & Sprint były: Miasto Kraków, Nowa Huta Przyszłości oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.