Skandia Maraton Lang Team: Rekordowy Kraków

Błonia Krakowskie zapełniły się w sobotę, 31 maja miłośników kolarstwa. Około 1500 zawodników stanęło na starcie drugiej tegorocznej edycji Skandia Maraton Lang Team.  To rekord frekwencji w historii tego cyklu.

Na najdłuższym dystansie Grand Fondo (88 km) zwyciężyli Mariusz Kowal i doskonale znana w podwawelskim grodzie, mistrzyni Polski oraz złota i srebrna medalistka mistrzostw świata MTB Anna Szafraniec. Uczestnicy tych zmagań zdobyli również punkty Pucharu Polski.

W dniu imprezy, zorganizowanej przez Lang Team przy współpracy Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, zaświeciło słońce. Entuzjaści jazdy na rowerach doskonale radzili sobie z trudami trasy.

Wielkim powodzeniem cieszyła się charytatywna akcja „Pozytywne obroty”. Liczba  chętnych do „wykręcania” kilometrów na stacjonarnych rowerach trening owych była tak duża, że każdemu wyznaczono 10-minutowy limit pedałowania. W Krakowie przejechali ponad 1000 km, co oznacza, że kwota przeznaczona przez Lang Team i Skandię na zakup rowerów dla podopiecznych domów domów zwiekszyła się o z górą 3000 zł.