Siatkarze mistrzami Europy - Danielu, gratulujemy!

Daniel Pliński był gwiazdą n czerwcowego II Grand Polski w siatkówce plażowej o Puchar Prezydenta Krakowa.

W niedzielę 13 września zdobył z reprezentacją Polski pierwszy w historii złoty medal mistrzostw Europy w siatkówce halowej. Danielu, gratulujemy! Pliński był zawodnikiem podstawowej „6" zespołu prowadzonego przez Daniela Castellaniego i Krzysztofa Stelmacha, ale na ten wspaniały sukces zapracowało oprócz niego 11 graczy: Paweł Zagumny, Piotr Gruszka, Marcin Możdżonek, Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Piotr Gacek, Paweł Woicki, Michał Ruciak, Piotr Nowakowski, Jakub Jarosz, Zbigniew Bartman, a dwóch w Izmirze było cały czas w pełnej gotowości: Krzysztof Ignaczak i Marcel Gromadowski.

Biało-czerwoni wygrali wszystkie mecze: w pierwszej fazie mistrzostw - z Francją 3-1, z Niemcami 3-1 i z Turcją 3-0, w drugiej - Hiszpanią 3-2, Słowacją 3-2 i z Grecją 3-0, w półfinale - z Bułgarią 3-0, a w finale - z Francją 3-1.

Wychowanek Hejnału Kęty Piotr Gruszka został najlepszym zawodnikiem (MVP), a Paweł Zagumny - najlepszym rozgrywającym ME.