Puchar Polski dla koszykarek Wisły Can-Pack Kraków!

W zorganizowanym w Krakowie turnieju finałowym Pucharu Polski Kobiet 2017 w koszykówce triumfowały zawodniczki Wisły Can-Pack Kraków! W decydującym spotkaniu pokonały po dogrywce zespół 1KS Ślęza Wrocław 63-62.

Impreza odbyła się w hali TS Wisła przy ul. Reymonta 22 w dniach 27-29 stycznia 2017 roku. Rozegrana została w formule Final Six. Piątkowe mecze wyłoniły półfinałowych przeciwników drużyn rozstawionych – Wisły Can-Pack oraz CCC Polkowice. W półfinałowej potyczce koszykarki „Białej Gwiazdy” pokonały InvestInTheWest AZS AJP Gorzów Wlkp. 79-63 i w wielkim finale zmierzyły się z wrocławską Ślęzą, która zwyciężyła z polkowiczankami 75-63.

Początek spotkania przywołał wspomnienie ligowego meczu rozegranego w hali przy Reymonta 7 stycznia, kiedy to Ślęza zdecydowanie pokonała wiślaczki 71-55 – pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 19-11 dla wrocławianek. Ku radości krakowskiej części publiki, w drugiej odsłonie Wisła odrobiła straty i na przerwę schodziła z jednopunktowym prowadzeniem. Trzecia i czwarta kwarta były odzwierciedleniem przebiegu wydarzeń z pierwszej połowy. Gdy zabrzmiała końcowa syrena na tablicy widniał wynik 56-56. Tym samym emocje zostały przedłużone o 5 min. Kibice, którzy dawno zdążyli już wstać z miejsc w dalszym ciągu przeżywali istny horror. Gdy miejscowi zaczęli już tracić nadzieję przy czteropunktowym prowadzeniu Ślęzy, za trzy trafiła Sandra Ygueravide, a następnie krakowianki wyszły na jednopunktowe prowadzenie po rzutach wolnych Magdaleny Ziętary. Ostatnia akcja meczu w wykonaniu Sharnee Zoll okazała się nieskuteczna i to wiślaczki mogły rozpocząć taniec radości.

MVP (najbardziej wartościową zawodniczką) finału została wybrana reprezentantka Wisły Can-Pack Kraków – Hind Ben Abdelkader, która zapisała na swoim koncie 24 punkty i bardzo długo właściwie w pojedynkę „trzymała wynik”. W sympatyczny sposób młodą Belgijkę doceniły koleżanki z drużyny, zakładając przed dekoracją charakterystyczne opaski, takie same w jakiej gra Ben Abdelkader.

To już 13. w historii Puchar Polski wywalczony przez koszykarki Wisły Kraków.

Szczegółowe statystyki finałowego meczu znajdują się TUTAJ.