PŚ w Krakowie: zwycięstwa Chourraut i duetu Kaspar/Sindler na zakończenie imprezy

W ostatnim dniu odbywającej się na Torze Kajakarstwa Górskiego w OSiR KOLNA drugiej odsłonie tegorocznej edycji Pucharu Świata w kajakarstwie slalomowym wyłoniono zwycięzców w konkurencjach K1W i C2M. Wśród kajakarek najlepsza była Hiszpanka Maialen Chourraut, a w rywalizacji par kanadyjkarzy triumfowali Czesi Jonas Kaspar i Marek Sindler.

W finałowych przejazdach wystąpili również reprezentanci Polski – Natalia Pacierpnik oraz Filip i Andrzej Brzezińscy.

Zawodniczka Krakowskiego Klubu Kajakowego Natalia Pacierpnik została sklasyfikowana na siódmej lokacie. Zajęła więc dokładnie takie samo miejsce, jak podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Polka rozbudziła nadzieje kibiców przystępując do ostatecznej rozgrywki z trzecim wynikiem w półfinale, jednak w finale zjadły ją nerwy i marzenia o miejscu na podium trzeba odłożyć na przyszłość. Obok Chourraut, na „pudle” stanęły natomiast Austriaczka Corinna Kuhnle, pierwsza przed tygodniem w Pradze, a także Niemka Ricarda Funk.

Z trzech polskich par startujących w półfinale C2M do finałowej potyczki z czwartym czasem zakwalifikowali się bracia Filip i Andrzej Brzezińscy z AZS AWF Kraków. Ostatecznie zajęli piąte miejsce. Nasz najbardziej utytułowany duet Piotr Szczepański/Marcin Pochwała z KKK Kraków podzielił los urodzonego w Krakowie Dariusza Popieli (K1M) z dnia wczorajszego i z 11. wynikiem w półfinale znalazł się tuż pod kreską listy dziesięciu par finałowych. Tegoroczni złoci medaliści mistrzostw świata U-23 Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (KS Pieniny Szczawnica) w półfinale popełnili zbyt wiele błędów i mimo dobrego czasu uplasowali się na 18. lokacie. Podium konkurencji C2M uzupełnili Niemcy Robert Behling i Thomas Becker oraz Francuzi Pierre-Antoine Tillard i Edern Le Ruyet.

Tradycyjne medale najlepszym zawodnikom wręczali m.in. Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Edukacji i Sportu Katarzyna Cięciak oraz Przewodniczący Komisji Slalomu w International Canoe Federation Jean Michel Prono.

Szczegółowe wyniki można znaleźć TUTAJ, a relację wideo z finałów niedzielnych zmagań krakowskiej edycji 2015 ICF Canoe Slalom World Cup TUTAJ.