PŚ w kajakarstwie slalomowym: Szczepański i Pochwała na podium w Liptowskim Mikulaszu

Rywalizujący w konkurencji C2M zawodnicy Krakowskiego Klubu Kajakowego Piotr Szczepański i Marcin Pochwała zajęli 3. miejsce w trzeciej eliminacji tegorocznej odsłony Pucharu Świata w kajakarstwie slalomowym, która w miniony weekend odbyła się w słowackim Liptowskim Mikulaszu.

Na 7. pozycji finiszowali aktualni mistrzowie świata U23 Michał Wiercioch i Grzegorz Majerczak (KS Pieniny Szczawnica). Andrzej i Filip Brzezińscy, którzy tydzień wcześniej w krakowskich zawodach Pucharu Świata zajęli 5. miejsce, odpadli w eliminacjach. Zwyciężyli trzykrotni mistrzowie olimpijscy, reprezentanci gospodarzy Pavol i Peter Hochschornerowie.

W konkurencji K1M na 9. lokacie uplasował się Maciej Okręglak ze Startu Nowy Sącz. Dariusz Popiela i Mateusz Polaczyk odpadli w półfinale, a ten pierwszy po raz kolejny został sklasyfikowany na pechowej, 11. pozycji – tuż pod kreską listy finalistów.

Imprezy w Liptowskim Mikulaszu do udanych nie zaliczy Natalia Pacierpnik z KKK Kraków, która rywalizację w K1K zakończyła również na półfinale. Na tym samym etapie ze słowackim torem pożegnali się Grzegorz Hedwig i Kacper Gondek, startujący w C1M. W tej konkurencji triumfował najbardziej utytułowany z wciąż aktywnych zawodników – słowacki multimedalista Michal Martikan. Igor Sztuba nie przebrnął eliminacji.

Polacy występujący w C1M odkuli się w rywalizacji drużynowej – zajmując 3. miejsce. Jeszcze lepiej spisali się kajakarze – Polaczyk, Popiela i Okręglak stanęli na drugim stopniu podium. Ich śladem poszedł zespół konkurujący w C2M.

Kompletne wyniki 2015 ICF World Cup 3 w Liptowskim Mikulaszu można znaleźć TUTAJ.

Z klasyfikacją generalną tegorocznej edycji Pucharu Świata w kajakarstwie slalomowym można natomiast zapoznać się TUTAJ.