Próba generalna przed UEFA EURO U21: trzy gole na Stadionie Miejskim Cracovia

Na Stadionie Miejskim Cracovia został rozegrany w czwartek, 23 marca towarzyski mecz piłkarski Polska – Włochy reprezentacji do lat 21. Zakończył się porażką biało-czerwonych 1-2 (1-1). Był to nie tylko bardzo ważny sprawdzian dla kadry prowadzonej przez trenera Macieja Dornę, ale także próba generalna przed czerwcowym UEFA EURO U21, podczas którego Kraków będzie gospodarzem aż 5 spotkań, w tym jednego z półfinałów i finału turnieju.

W czwartkowy wieczór na trybunach zasiadło z górą 6 tysięcy widzów, w tym kilkudziesięcioosobowa grupa włoskich kibiców, żywiołowo dopingujących swoich ulubieńców.

Warto podkreślić, że w zespole gości wystąpiło wielu graczy Serie A, m.in. Federico Chiesa (Fiorentina), syn byłego reprezentanta Włoch Enrico. Znaną postacią w międzynarodowym futbolu jest oczywiście selekcjoner włoskiej „młodzieżówki” Luigi Di Biagio.

W polskiej ekipie znalazło się 5 zawodników z zagranicznych klubów. W podstawowej „11” wybiegli Bartosz Kapustka (Leicester City), Paweł Dawidowicz (VfL Bochum)  i Mariusz Stępiński (FC Nantes). Od pierwszej minuty widzieliśmy również na boisku obrońcę Cracovii Pawła Jaroszyńskiego. Jego kolega z drużyny – Krzysztof Piątek dostał szansę pod koniec meczu, podobnie jak wychowanek Garbarni Kraków, obecnie napastnik Zagłębia Lubin Adam Buksa.

Włosi, którzy w trakcie pobytu w Krakowie trenowali na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, zaprezentowali ciekawą, pełną niekonwencjonalnych akcji grę. Prowadzenie objęli po strzale w 29 min Lorenzo Pellegriniego, wywodzącego się ze znanej  Akademii AS Roma zawodnika Sassuolo. Wyrównał jeszcze przed przerwą, w 42 min Dawid Kownacki (Lech Poznań), Zwycięską bramkę zdobył w 50 min kapitan Włochów Marco Benassi. Dodajmy, że napastnik gości Alberto Cerri nie wykorzystał karnego.

Stadion Miejski Cracovia będzie areną trzech potyczek grupowych UEFA EURO U21: Dania – Włochy (18 czerwca), Niemcy – Dania (21 czerwca), Włochy – Niemcy (24 czerwca), półfinału (27 czerwca) i finału (30 czerwca).