PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn Kraków 2022: LUK Lublin triumfatorem turnieju!

LUK Lublin z krakowianinem Marcinem Komendą w składzie wygrał trzecią edycję rozegranego w kompleksie sportowym KS Wanda przy ul. Bulwarowej 39 w Krakowie PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn 2022. Srebrne medale wywalczyli siatkarze PSG Stali Nysa, a brązowe Cuprum Lubin. MVP całego turnieju został wybrany Wojciech Włodarczyk, przyjmujący lubelskiego zespołu.

W wielkim finale siatkarze z Lublina pewnie pokonali zawodników z Nysy 2:0.  Bardziej zacięty był mecz o brązowe medale, w którym po tie-breaku lubinianie zwyciężyli z warszawiakami 2:1.

Za wygraną w turnieju drużyna LUK Lublin otrzymała czek na 70 tysięcy złotych. Drugie miejsce premiowane było 20 tysiącami, a brązowe medale 10 tysiącami. Najlepszy zawodnik otrzymał dodatkowo 5 tysięcy złotych.

W imieniu Miasta Krakowa – gospodarza męskiego turnieju w 2022 roku – nagrody najlepszej drużynie i najlepszym zawodnikom wręczał Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal. Z rąk Prezesa Polskiej Ligi Siatkówki SA Artura Popko odebrał też specjalną statuetkę z podziękowaniami dla Krakowa.