PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki Mężczyzn Kraków 2021: Indykpol AZS Olsztyn triumfatorem turnieju!

Indykpol AZS Olsztyn wygrał drugą edycję rozegranego w krakowskim kompleksie sportowym KS Wanda przy ul. Bulwarowej 39 PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, pokonując w wielkim finale 2:0 Projekt Warszawa. MVP całego turnieju został wybrany Mateusz Poręba, środkowy olsztyńskiej drużyny.

W wielkim finale siatkarze z Olsztyna nie pozostawili złudzeń grającym przez cały turniej praktycznie jedną czwórką zawodnikom z Warszawy i triumfowali zdecydowanie w dwóch setach. Trzecie miejsce zajęli siatkarze Staropolanki Cuprum Lubin, którzy także 2:0 pokonali LUK Lublin.

Za zwycięstwo w turnieju olsztynianie otrzymali czek na 70 tysięcy złotych. Drugie miejsce premiowane było 20 tysiącami, a brązowe medale 10 tysiącami. Najlepszy gracz otrzymał dodatkowo 5 tysięcy złotych.

W imieniu Miasta Krakowa – gospodarza męskiego turnieju w 2021 roku – nagrody najlepszej drużynie i najlepszym zawodnikom wręczali Krzysztof Kowal – Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Magdalena Nowak-Obrzut – Zastępca Dyrektora ZIS ds. Marketingu i Organizacji Imprez Sportowych.

Klasyfikacja końcowa:
1. Indykpol AZS Olsztyn
2. Projekt Warszawa
3. Staropolanka Cuprum Lubin
4. LUK Lublin

Wyniki IV dnia PreZero Grand Prix PLS 2021
Ćwierćfinał: Jastrzębski Węgiel – Projekt Warszawa 0:2 (21:25, 21:25)
Ćwierćfinał: Asseco Resovia Rzeszów – Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (14:25, 23:25)
Półfinał: LUK Lublin – Projekt Warszawa 1:2 (25:21, 24:26, 11:15). MVP: Bartosz Kwolek
Półfinał: Staropolanka Cuprum Lubin – Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (20:25, 21:25). MVP: Jędrzej Gruszczyński
Mecz o brązowy medal: LUK Lublin – Staropolanka Cuprum Lubin 0:2 (13:25, 19:25). MVP: Michał Gierżot
Finał: Projekt Warszawa – Indykpol AZS Olsztyn 0:2 (21:25, 19:25). MVP: Mateusz Poręba

Szczegółowe statystyki meczów można znaleźć TUTAJ.