Pożegnanie Polaków z trenerem Bieglerem. Niemcy – Hiszpania o mistrzostwo Europy

Ostatni mecz Michaela Bieglera jako trenera reprezentacji Polski piłkarzy ręcznych zakończył się zwycięstwem biało-czerwonych nad Szwecją 26-24 (12-12). Stawką spotkania we wrocławskiej Hali Stulecia było 7. miejsce w EHF EURO 2016. W piątek, 29 stycznia późnym wieczorem w TAURON Arenie Kraków poznaliśmy finalistów mistrzostw. W niedzielę o złoty medal zagrają Niemcy z Hiszpanami.

Krakowskie półfinały miało bardzo interesujący przebieg. Niemcy dopiero po dogrywce pokonali Norwegów 34-33 (14-13, 27-27) a decydującą bramkę na 3 sekundy przez zakończeniem dodatkowej 10-minutowej części meczu zdobył Kai Häfner.

Przez chwilę Niemcy mieli na boisku nieregulaminową liczbę zawodników, co uszło uwadze sędziów i  nie zareagowali na to naruszenie przepisów. Norwegowie zapowiedzieli wniesienie protestu. Muszą to uczynić na piśmie do godz. 9.00 w sobotę.

W drużynie niemieckiej świetną dyspozycję strzelecką zaprezentował Tobias Reichmann – na co dzień zawodnik mistrza Polski Vive Tauron Kielce. Oddał na bramkę rywali 10 rzutów i wszystkie były celne!

Chorwaci, którzy w środę pozbawiali Polaków medalowych marzeń, do 22 minuty  półfinałowego starcia z Hiszpanami utrzymywali przewagę trzech goli (13-10), w ciągu następnych 5 minut stracili jednak 5 bramek z rzędu i mimo żywiołowego dopingu ponad 2 tysięcy kibiców nie zdołali już odzyskać inicjatywy i ostatecznie ponieśli porażkę 29-33 (14-18).

Fani chorwackich szczypiornistów przybyli w piątek do Krakowa kilkoma samolotami. W niedzielę z kolei, organizatorzy liczą na pojawienie się w TAURON Arenie Kraków dużej liczby niemieckich sympatyków piłki ręcznej.

Wracając jeszcze do popołudniowych wydarzeń we Wrocławiu, w konfrontacji ze Szwedami szansę otrzymało kilku rezerwowych, po raz pierwszy w turnieju wystąpił na przykład Piotr Masłowski, aż 5 trafień zapisał na koncie Bartosz Konitz, tyle samo, co Przemysław Krajewski.

Przypomnijmy, że Michael Biegler – po środowej klęsce jego podopiecznych z Chorwacją (23-37) – podał się do dymisji. Jego rezygnację przyjęły władze Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

Dopiero 5. lokatą musieli się zadowolić obrońcy tytułu mistrzów Europy, zarazem mistrzowie świata i złoci medaliści olimpijscy Francuzi. W Hali Stulecia wygrali z Duńczykami 29-26 (15-13).