Poland Business Run 2022: w Krakowie w tradycyjnej formule, na całym świecie wirtualnie

4 września już po raz 11. odbędzie się Poland Business Run. W tym roku organizatorzy tego charytatywnego biegu przygotowali imprezę w tradycyjnej formule w Krakowie dla 2 tysięcy pięcioosobowych sztafet (10 tysięcy uczestników) oraz rywalizację wirtualną po dowolnie wybranej trasie. Biorąc udział w sztafecie w obu formułach, wspiera się podopiecznych Fundacji Poland Business Run w dofinansowaniu protez kończyn, wózków i rehabilitacji. Zapisy do tegorocznej edycji wydarzenia rozpoczną się 10 maja (wtorek) o godz. 12:00!

Możliwość integracji pracowników w szczytnym celu już od lat motywuje firmy i organizacje do udziału w biegu, który narodził się w 2012 roku w Krakowie i rozrósł do Poland Business Run. Od samego początku inicjatywę aktywnie wspierają Miasto Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Ostatnie dwie edycje, w związku z pandemią, przeprowadzono w formie wirtualnej. Ubiegłoroczna zgromadziła ponad 28 tysięcy uczestników, którzy wsparli 128 beneficjentów.

W tym roku organizatorzy proponują udział w zawodach w dwóch wariantach. - Bieg po samodzielnie wybranej trasie, zaproponowany przez nas w czasie pandemii, spotkał się z bardzo entuzjastyczną reakcją firm, które zaprosiły do biegania i pomagania współpracowników z różnych części świata. Dla wielu osób ta forma oznaczała też brak stresu związanego ze startem w tradycyjnych zawodach. Po drugiej stronie byli oczywiście ci, którzy tęsknili za imprezą sportową z profesjonalnym pomiarem czasu. Przeanalizowaliśmy nastroje naszych uczestników i postanowiliśmy przygotować obie opcje, aby każdy mógł wybrać najlepszy dla siebie wariant – komentuje Marta Hernik, dyrektor zarządzająca Fundacji Poland Business Run.

4 września w Poland Business Run 2022 będzie można wziąć udział na dwa sposoby: w dowolnym miejscu na świecie, wybierając opcję wirtualnej rywalizacji, lub w Krakowie w ramach tradycyjnych zawodów biegowych z limitem 2000 sztafet (10 000 uczestników). W obu przypadkach dystans do pokonania przez każdego zawodnika wynosi 4 km. - Bieg w Krakowie to propozycja dla osób, które chcą poczuć klimat zawodów sportowych. Pobiegniemy w dwóch turach po 1000 drużyn (5000 biegaczy), a pomiaru czasu dokona profesjonalna firma. Z kolei bieg wirtualny to możliwość przebiegnięcia 4 km bez presji i po samodzielnie wybranej trasie, w Polsce lub gdziekolwiek będziemy 4 września. Swój czas wystarczy zmierzyć za pomocą aplikacji z funkcją GPS i wysłać go do nas przez stronę www – tłumaczy Marta Hernik.

Zapisy dla wszystkich biegaczy rozpoczną się 10 maja o godz. 12:00 i potrwają do 31 maja lub wyczerpania limitu miejsc (w przypadku biegu stacjonarnego w Krakowie). Natomiast w przypadku wyboru całkowicie wirtualnego pakietu startowego, będzie możliwość rejestracji do 31 sierpnia.

Więcej informacji o tegorocznej odsłonie wydarzenia można znaleźć TUTAJ, a o zasadach udziału TUTAJ.

Poprzez opłacenie udziału pracowników w biegu, firmy i organizacje pomogą osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu oraz po mastektomii.


Jednym z beneficjentów sztafety jest 41-letni Sławomir z okolic Krakowa, który w wieku 9 lat w wyniku wypadku komunikacyjnego stracił nogę, a dziś jest fizjoterapeutą i sam pomaga pacjentom po amputacji. - W pewnym momencie zrozumiałem, że to, co chcę robić i czym się zajmować, to pomoc innym osobom, które zetknęły się z amputacją. Od kilkunastu lat zajmuję się rehabilitacją, nauką chodzenia i wsparciem w powrocie do samodzielności osób po amputacjach kończyn. Praca stała się moją pasją – mówi beneficjent Poland Business Run 2022. W wolnym czasie Sławomir uprawia amatorsko różnego rodzaju aktywności sportowe. Korzystając z protezy biegowej, brał nawet udział w poprzednich edycjach Kraków Business Run. Aby mógł nadal być aktywnym ojcem i angażować się w pomoc innym, potrzebuje wsparcia w zakupie nowej protezy nogi.

Uczestnicy wydarzenia pobiegną też m.in. dla 37-letniej Dominiki z Łodzi, która w wyniku choroby przeszła amputację nogi i potrzebuje protezy. Nowy sprzęt pozwoli jej swobodnie poruszać się w obrębie swojego mieszkania, zlokalizowanego na IV piętrze kamienicy, a w dalszej perspektywie wrócić do aktywności i pracy zawodowej.

Osoby, które potrzebują rehabilitacji, protez, wózków czy pomocy psychologicznej i chciałyby zostać beneficjentami Poland Business Run wciąż mogą wysłać wniosek o wsparcie.

Strona internetowa wydarzenia: https://polandbusinessrun.pl/