Piłkarze Wisły już na Cyprze: 23 sierpnia wielka gra o Ligę Mistrzów

Od niedzielnego popołudnia piłkarze Wisły Kraków, którzy we wtorek 23 sierpnia rozegrają rewanżowy mecz barażowy o Ligę Mistrzów z APOEL-em Nikozja przebywają już na Cyprze. Pierwsze spotkanie podopieczni holenderskiego trenera Roberta Maaskanta wygrali 1-0 i na Wyspie Afrodyty będą się starali utrzymać tę skromną przewagę, aby awansować do fazy grupowej LM.

W sobotę Wisła w mocno zmienionym składzie, bez wielu czołowych zawodników, zremisowała w ekstraklasie 0-0 z Koroną w Kielcach.

Dzień później, nie udało się zdobyć ligowych punktów w Białymstoku drużynie Cracovii, uległa Jagiellonii 1-2 (0-1), a pierwszoplanową postacią tego widowiska był 37-letni napastnik gospodarzy Tomasz Frankowski, który zapisał na koncie nie tylko asystę przy golu strzelonym w 30. minucie przez Tomasza Kupisza, ale wykorzystał także karnego w 72. minucie. Dla Cracovii bramkę zdobył Aleksandr Suworow w doliczonym czasie gry.

Piłkarze Wisły jeszcze w niedzielę wieczorem przeprowadzili w Nikozji pierwszy trening. Wtorkowy rewanż mistrzów Polski z APOEL-em rozpocznie się o godz. 20.45 naszego czasu, transmisję telewizyjną w otwartym kanale zapowiada Polsat.