Piłkarska ekstraklasa: Zwycięski debiut nowego trenera Cracovii, sukces Wisły okupiony kontuzjami

Cracovia odniosła w sobotę, 24 września pierwsze w tym sezonie zwycięstwo w piłkarskiej ekstraklasie, wygrywając 1-0 (0-0) z Górnikiem w Zabrzu. W roli trenera ?Pasów? zadebiutował Dariusz Pasieka. Dzień później Wisła pokonała przed własną publicznością Ruch Chorzów 3-2 (1-0), ale radość z sukcesu zmąciły kontuzje Patryka Małeckiego i Maora Meliksona.

Zespół Cracovii, dzięki bramce zdobytej przez Andrzeja Niedzielana w 78 minucie z podania Łotysza Aleksejsa Visnakovsa opuścił ostatnie miejsce - z dorobkiem 5 punktów w 8 spotkaniach przesunął się na 14. pozycję.

Wisła nie bez trudu uporała się z chorzowskim Ruchem. Gole strzelili: dla gospodarzy - David Dudu Biton w 42 minucie (to już jego 7. ligowe trafienie), Andraż Kirm (71') i Junior Diaz (82'), dla gości - Igor Lewczuk (56') i Maciej Jankowski (75'). Mistrz Polski ma na koncie 15 pkt. i jest trzeci w tabeli ze stratą jednego punktu do Śląska Wrocław i Korony Kielce.

„Biała Gwiazda" okupiła wygraną urazami Małeckiego i Meliksona, doznając poważnego osłabienia przed kolejnym meczem w Lidze Europejskiej z holenderskim Twente (czwartek, 29 września o godz. 19.00 w Enschede).

W 9. kolejce ekstraklasy Cracovia podejmie w sobotę 1 października o 18.00 drużynę poznańskiego Lecha, a Wisła 2 października zmierzy się o 17.00 z Legią w Warszawie.