Piłkarska ekstraklasa wznowiła rozgrywki: zwycięstwo Wisły w Gdyni, remis Cracovii z Legią

W piątek, 25 lutego zostały wznowione rozgrywki piłkarskiej ekstraklasy. Wisła Kraków z dziewięcioma cudzoziemcami w podstawowym składzie, z których aż pięciu zadebiutowało w polskiej lidze, pokonała w Gdyni Arkę 1-0 (0-0), natomiast Cracovia ? także mocno przebudowana w przerwie zimowej - zremisowała przed własną publicznością z Legią Warszawa 3-3 (1-1).

Dzięki bramce zdobytej w 89 minucie przez Patryka Małeckiego, Wisła ma tyle samo punktów - 30, co prowadząca w tabeli Jagiellonia Białystok, należy jednak dodać, że mecz zespołu lidera ze Śląskiem Wrocław, z powodu niesprzyjających na Podlasiu warunków atmosferycznych, został przełożony na 8 marca.

Zamykająca tabelę z dorobkiem 9 punktów Cracovia trzykrotnie obejmowała prowadzenie w konfrontacji z Legią po golach: Mariana Jarabicy (35 min), Alexandru Suvorova (49, z rzutu karnego) i Saidi Ntibazonkizy (65), ale goście za każdym razem wyrównywali dzięki trafieniom: Michała Kucharczyka (45), Michala Hubnika (61) i Jakuba Wawrzyniaka (78).

Sergei Pareiko, Dragan Paljic, Patryk Małecki, Cezary Wilk i Maor Melikson z Wisły oraz Saidi Ntibazonkiza z Cracovii znaleźli się w „11" kolejki telewizyjnej stacji Canal+.

Już we wtorek, 1 marca Wisła zmierzy się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana w pierwszym ćwierćfinałowym spotkaniu z Podbeskidziem Bielsko-Biała (początek o godz. 20.30), a w piątek, 4 marca o 20.00 podejmie w ekstraklasie chorzowski Ruch. Także 4 marca (o godz. 17.45) rozpocznie się we Wrocławiu rywalizacja Śląska z Cracovią.