Piłkarska ekstraklasa: Wisła nadal druga w tabeli, Cracovia wreszcie wygrała

Piłkarze Wisły Kraków utrzymali drugą pozycję w tabeli ekstraklasy po zwycięstwie 1-0 (1-0) nad Polonią w Warszawie odniesionym w niedzielę, 28 listopada. Dwa dni wcześniej, w nieprawdopodobnych okolicznościach Cracovia pokonała PGE GKS Bełchatów 3-2 (0-1), przegrywając do 86 minuty 0-2. Były to ostatnie spotkania rundy jesiennej. W najbliższy weekend (3-5 grudnia) miała się jeszcze odbyć awansem 16. kolejka, ale z uwagi na bardzo niesprzyjające warunki atmosferyczne Ekstraklasa SA podjęła decyzję, że zostanie rozegrana 26 lutego 2011 roku. Mistrzem jesieni jest zespół Jagiellonii Białystok, który w 15 meczach zdobyła 30 punktów, o 3 więcej od Wisły i Legii Warszawa. Cracovia zajmuje 16. miejsce z dorobkiem 8 pkt, ze stratą 9 pkt. do przedostatniej Arki.

O sukcesie wicemistrza Polski - zespołu „Białej Gwiazdy” - na stadionie przy ul. Konwiktorskiej zadecydował samobójczy gol obrońcy Polonii Dariusza Pietrasiaka, który po akcji Dragana Paljica z Patrykiem Małeckim zmienił kierunek lotu piłki tak, że wpadła do bramki.
Cracovia - w obecności 4 tysięcy widzów – w ciągu zaledwie 7 minut popisała się trzema trafieniami, W 86 min na listę strzelców wpisał się Bartłomiej Dudzic,  potem dwukrotnie (w 89 i 90+3)  powtórzył wyczyn klubowego kolegi rezerwowy, wprowadzony na boisko przez trenera Jurija Szatałowa dopiero w 85 min Marcin Krzywicki,  Wcześniej celnymi uderzeniami popisali się zawodnicy z Bełchatowa: Łukasz Bocian (7) i Dawid Nowak (50). Sędzią tego spotkania był Japończyk Masaki Toma.