Piłkarska ekstraklasa: Trzy bramki nadziei Cracovii, zwycięstwo Wisły w Lubinie

Po zwycięstwie nad Jagiellonią Białystok 3-0 (1-0) piłkarze Cracovii awansowali na czternastą pozycję w tabeli i znacznie zwiększyli szanse na utrzymanie się w ekstraklasie. Wisła, która już wcześniej zapewniła sobie tytuł mistrzowski w środę 25 maja pokonała w Lubinie KGHM Zagłębie także 3-0 (1-0). Ostatnia kolejka sezonu 2010-2011 odbędzie się w niedzielę 29 maja o godz. 17. W Krakowie Wisła podejmie Polonię Warszawa natomiast Cracovia zmierzy się na wyjeździe z PGE GKS Bełchatów.

Mecz „Pasów" z walczącą o udział w europejskich pucharach Jagiellonią toczył się od początku pod dyktando gospodarzy, a pierwszą bramkę zdobył w 26 minucie precyzyjnym strzałem z wolnego powołany przez selekcjonera reprezentacji Franciszka Smudę do kadry na towarzyskie spotkania z Argentyną i Francją Mateusz Klich. Wynik podwyższył Aleksandr Suworow w 52 min a efektowną wygraną przypieczętował w 87 min wprowadzony na boisko 11 minut wcześniej Andraż Struna.
W Lubinie trener Wisły Robert Maaskant sprawdził kilku rezerwowych, zadebiutował nawet w ekstraklasie 20-letni Damian Skołorzyński. Przy pustych trybunach prowadzenie zapewnił gościom w 41 min Słoweniec Andraż Kirm, po przerwie w 57 min karnego wykorzystał izraelski pomocnik Maor Melikson, a w doliczonym czasie (90+2) trafieniem popisał się Argentyńczyk Andres Rios. Z różnych powodów nie wystąpili m.in. bramkarz Siergiej Pareiko oraz Dragan Paljić, Radosław Sobolewski i Patryk Małecki.

Znajdująca się na czele tabel Wisła ma 56 pkt, kolejne miejsca zajmują: Śląsk Wrocław i Legię Warszawa (oba zespoły po 46 pkt). Cracovia z dorobkiem 29 pkt wyprzedza Arkę (28) i Polonię Bytom (27). W najbliższą niedzielę Arka spotka się we Wrocławiu ze Śląskiem a Polonia Bytom w Warszawie z Legią.