Piłkarska ekstraklasa: Remis Cracovii w Lubinie, Wisła przegrała z Lechią Gdańsk

Cracovia zremisowała w piątek 26 sierpnia w Lubinie z zespołem KGHM Zagłębie 1-1 (0-1), choć mecz 5. kolejki piłkarskiej ekstraklasy musiała kończyć w dziewiątkę. W sobotę broniąca mistrzowskiego tytułu Wisła poniosła na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana pierwszą w tym sezonie ligową porażkę, przegrywając 0-1 (0-0) z Lechią Gdańsk.

Piłkarze Cracovii zdobyli drugi punkt w rozgrywkach. W 19. minucie spotkania stracili gola po strzale Dominykasa Galkeviciusa. Wyrównał w 84. minucie Saidi Ntibazonkiza, gdy krakowianie grali już bez Alexandra Suworowa wyrzuconego w 55. minucie z boiska za popchnięcie sędziego Radosława Trochiumiuka z Ciechanowa.

Mołdawianin zareagował tak na błędną decyzję arbitra, który nie uznał mu prawidłowo zdobytej bramki. W 85. min los Suworowa podzielił Ntibazonkiza, ale w tym przypadku była to konsekwencja drugiej żółtej kartki.

Wisła, która kilka dni wcześniej w Nikozji nie zdołała awansować do fazy grupowej Ligi Mistrzów po przegranej z APOEl-em 1-3 (0-1), nie potrafiła znaleźć sposobu na Lechię. Jedynego gola w sobotnim meczu strzelił w 54 min Piotr Wisniewski.

Piłkarze ekstraklasy do rywalizacji o punkty wrócą w piątek 9 września. W tym dniu o godz. 20.30 Wisła zmierzy się w Poznaniu z Lechem natomiast Cracovia w niedzielę 11 września o godz. 14.30 spotka się przed własną publicznością z LKS-em Łódź.