Piłkarska ekstraklasa: po zwycięstwie nad Ruchem zespół Wisły liderem, kolejny remis Cracovii

Piłkarze Wisły Kraków odnieśli w piątek, 4 marca drugie w rundzie wiosennej zwycięstwo, tym razem przed własną publicznością nad chorzowskim Ruchem 3-1 (1-0) i wysunęli się czoło tabeli ekstraklasy z dorobkiem 33 punktów. Po raz drugi w tej fazie rozgrywek zremisowała Cracovia ? bezbramkowo ze Śląskiem we Wrocławiu ? i nadal zajmuje ostatnie miejsce, mając na koncie 10 punktów.

Mecz odwiecznych ligowych rywali - Wisły i Ruchu - był ciekawym widowiskiem do czego w dużej mierze przyczynili się także goście. Po golu strzelonym w 17 min przez Słoweńca Andraża Kirma, odpowiedzieli zaraz po przerwie, w 49 min, trafieniem Wojciecha Grzyba. Chorzowianie bardzo krótko cieszyli się jednak z wyrównania, bo już w 50 min wprowadzony na boisko w drugiej połowie Czech Tomas Jirsak efektownym uderzeniem zapewnił krakowianom ponowne prowadzenie. Wynik spotkania ustalił zawodnik z Izraela, Maor Melikson w 80 min po akcji z Patrykiem Małeckim i Tomasem Jirsakiem. To pierwsza bramka Meliksona w polskiej ekstraklasie. Wyróżniającą się postacią w ekipie holenderskiego trenera Roberta Maaskanta był znów estoński bramkarz Siergiej Pareiko. W drużynie Ruchu wystąpił m.in. były piłkarz Wisły Marek Zieńczuk.
Lider z Krakowa ma 2 pkt przewagi nad Legią Warszawa i Jagiellonią, która we wtorek, 8 marca rozegra w Białymstoku zaległy mecz ze Śląskiem Wrocław, piątkowym przeciwnikiem Cracovii. Drużynie „Pasów" w uzyskaniu remisu 0-0 bardzo pomógł bramkarz Wojciech Kaczmarek.
Już w najbliższą sobotę, 12 marca Wisła na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana zmierzy się o godz. 18.15 z Widzewem Łódź. Klub z ulicy Reymonta zachęca kibiców do kupowania karnetów po obniżonej cenie (szczegóły: www.wisla.krakow.pl ). W niedzielę, 13 marca o godz. 17.15 Cracovia podejmie natomiast mistrza Polski - Lecha Poznań.