Pierwszy nieoficjalny rafting dziennikarzy na Kolnej

W sobotę, 15 września 2012, odbyły się pierwsze w historii Toru Kajakarstwa Górskiego przy ul. Kolnej w Krakowie zawody raftingowe dla dziennikarzy. Ekipa TVN24 zajęła pierwsze miejsce, zaś przedstawiciele krakowskiego Magistratu trzecie.

Aktywne popołudnie dla ośmiu czteroosobowych drużyn wyzwoliło nie lada emocje. Aura pogodowa sprzyjała a woda, w ocenie zawodników, była "nadzwyczaj ciepła". Około 14.30, przed zawodami, zawodnicy przebrali się w specjalne pianki oraz kamizelki i wyposażeni w sprzęt ochronny przeszli krótki instruktaż w jaki sposób płynąć.

O zwycięstwie decydował czas przepłynięcia od startu do mety. Ekipa TVN24 o wesołej nazwie „Cztery Kieliszki w Ręku Amiszki" uzyskała wynik czasowy 1:14.77, drugie miejsce, uzyskując 1:19.10, zajęła drużyna dziennikarzy radiowych Radia Eska i Radia Plus, zaszczytne trzecie miejsce z czasem 1:20.44 przypadło przedstawicielom Urzędu Miasta Krakowa, na co dzień współpracującymi z dziennikarzami. Kolejne miejsca zajęły ekipy: 4. SuperExpress (1:20.65), 5. drugi team TVN24 (1:21.93), 6. Gazeta Krakowska (1:22.08), 7. Miesięcznik Kraków (1:25.08) oraz ostatnie miejsce Reporterzy z ekipy „Ujarzmić Demona" (1:30.23).

Zorganizowany we współpracy Urzędu Miasta Krakowa, Krakowskiego Klubu Kajakowego oraz Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie rafting zakończył się udekorowaniem zwycięzców i wspólnym odpoczynkiem przy grillu łapiąc ostatnie ciepłe promienie wrześniowego słońca.