Paweł Ciężki i Aleksandra Glamkowska znów najszybsi w Cracovia Maraton na Rolkach

W 16. edycji Cracovia Maraton na Rolkach, która rozpoczęła weekend maratoński w Krakowie, triumfowali ci sami zawodnicy, co w ubiegłorocznej odsłonie imprezy – Paweł Ciężki z Krakowa (Rollerblade) i Aleksandra Glamkowska ze Szczytnej (UKS Orlica Duszniki-Zdrój). Wielokrotni mistrzowie Polski pokonali dystans 42 km i 195 odpowiednio w czasach 1:12:25 i 1:16:27.

Do ostatnich metrów z Pawłem Ciężkim o zwycięstwo rywalizował Marek Zgrzywa, uzyskując ten sam czas. Co ciekawe, przed rokiem również finiszował drugi, ale wtedy do końca musiał walczyć o tę lokatę. Podium uzupełnił olimpijczyk z Pekinu, reprezentant Polski w łyżwiarstwie szybkim Artur Janicki, ustępując pierwszej dwójce jedynie o dwie sekundy.

Wśród kobiet sytuacja wyglądała zgoła odmiennie – Aleksandra Glamkowska zdecydowanie zostawiła w tyle konkurentki. Druga na mecie Amelia Adamczuk osiągnęła czas 1:22:26, a trzecia Kinga Kałuża 1:22:28. Sekundę później finiszowała druga przed rokiem Magdalena Czusz.

W szesnastej edycji odbywającego się od 2006 roku Cracovia Maraton na Rolkach wystartowało 251 zawodników.