Orlen Finał MP w Siatkówce Plażowej: trwają decydujące mecze mężczyzn

W niedzielę, 16 sierpnia na terenie obiektów KS Wanda przy ul. Bulwarowej odbywają się decydujące mecze turnieju mężczyzn rozgrywanego w ramach Orlen Finału Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej Kraków 2015. Relację "na żywo" ze wszystkich spotkań prowadzi stacja Polsat Sport.

Z marzeniami o medalu jako pierwsi musieli pożegnać się Dominik Witczak i Łukasz Kaczmarek, którzy ulegi mistrzom świata U-23 Maciejom - Kosiakowi i Rudolowi 0-2 (12-21, 22-24).

Z rywalizacji o medale odpadli też Maciej Kałuża i Martin Chiniewicz, przegrywając z duetem Kacper Kujawiak/Michał Bryl 0-2 (22-24, 14-21).

W pierwszym półfinale doświadczenie spotkało się z młodością. Rutynowani Grzegorz Fijałek i Mariusz Prudel odprawili parę Maciej Rudol/Maciej Kosiak 2-0 (21-13, 22-20), choć w drugim secie pachniało tie-breakiem.

Drugi półfinał Piotr Kantor/Bartosz Łosiak - Kacper Kujawiak/Michał Bryl został przerwany przy stanie 1-1 (21-18, 15-21) z powodu burzy. Komisarz zawodów Sebastian Michalak zarządził przerwę do godz. 15.45.

Około godz. 16 mecz został wzniowiony. Tie-break zakończył się zwycięstwem pary Kacper Kujawiak/Michał Bryl 15-10, a całe spotkanie wygraną 2-1 (18-21, 21-15, 15-10). Kantor i Łosiak nie obronią więc zdobytego przed rokiem w Krakowie tytułu mistrzowskiego.

O godz. 16.40 w Polsacie Sport rozpocznie tranmisja wielkiego finału: Mariusz Prudel/Grzegorz Fijałek - Kacper Kujawiak/Michał Bryl.

OSTATNI DZIEŃ TURNIEJU MĘŻCZYZN

Ćwierćfinał: Maciej Rudol/Maciej Kosiak – Dominik Witczak/Łukasz Kaczmarek 2-0 (21-12, 24-22)

Ćwierćfinał: Maciej Kałuża/Martin Chiniewicz – Kacper Kujawiak/Michał Bryl 0-2 (22-24, 14-21)

Półfinał: Mariusz Prudel/Grzegorz Fijałek - Maciej Rudol/Maciej Kosiak 2-0 (21-13, 22-20)

Półfinał: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak - Kacper Kujawiak/Michał Bryl 1-2 (21-18, 15-21, 10-15)

Finał: Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel - Kacper Kujawiak/Michał Bryl 2-1 (23:25, 21-17, 15-9)

Mecz o 3. miejsce: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – Maciej Rudol/Maciej Kosiak 2-0 (27-25, 24-22)