Nowy trener Wisły Robert Maaskant rozpoczął od zwycięstwa

Holenderski trener Robert Maaskant zadebiutował w sobotnie popołudnie 28 sierpnia w roli szkoleniowca piłkarzy Wisły Kraków w meczu ekstraklasy z Polonią Bytom na stadionie na Suchych Stawach w Nowej Hucie. Jego podopieczni odnieśli zwycięstwo 2-1 (1-1). Bramki dla wicemistrzów Polski zdobyli: Patryk Małecki w 20 i Maciej Żurawski w 53, a dla gości Clemence Matawu w 42 minucie. Po 4. kolejkach Wisła zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 9 punktów, Cracovia zamyka tabelę po czwartej z rzędu porażce ? w piątek 0-1 (0-1) z Koroną w Kielcach. Strzelcem jedynego gola w tym spotkaniu był Andrzej Niedzielan w 4 minucie.

Robert Maaskant, oceniając grę swoich podopiecznych przyznał, że lepiej spisali się po przerwie. W tym okresie potrafili kontrolować przebieg rywalizacji. Wiślacy objęli prowadzenie po składnej akcji lewym skrzydłem Macieja Żurawskiego i Dragana Paljica oraz efektownym uderzeniu Patryka Małeckiego. Polonia przed przerwą stworzyła kilka dogodnych sytuacji i wyrównała, gdy po dośrodkowaniu Miroslava Barcika nie popisali się obrońcy, co sprytnie wykorzystał Clemence Matawu. Wynik ustalił Maciej Żurawski przytomną dobitką z kilku metrów strzału Andresa Riosa.
Przed meczem odbyła się uroczystość pożegnania kończącego zawodową karierę - z powodu kontuzji kolana - pomocnika „Białej Gwiazdy" Konrada Gołosia, który potwierdził jednak, że zamierza podjąć treningi z IV-ligowym  Hutnikiem.
Rozgrywki ekstraklasy zostaną wznowione 10 września, w tym dniu Wisła zmierzy się w Białymstoku z Jagiellonią. dzień później w Nowej Hucie Cracovia podejmować będzie Górnika Zabrze.