Niemiecki kolarz Andre Schulze najszybszy w Krakowie

6 sierpnia zakończy się w Krakowie 68. Tour de Pologne, jego ostatni etap odbędzie się na ulicach podwawelskiego grodu. Nasze miasto stało się ulubionym miejscem rywalizacji kolarzy. 15 czerwca , na Rynku Głównym zostało rozegrane Kryterium o Złoty Pierścień Krakowa w ramach Małopolskiego Wyścigu Górskiego. W czwartek, 30 czerwca na nowohuckiej Alei Przyjaźni finiszowali uczestnicy 22. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego ?Solidarności? i Olimpijczyków. Jako pierwszy linię mety II etapu tej imprezy minął Niemiec Andre Schulze z grupy CCC Polsat Polkowice, który został nowym liderem.

Na dystansie 159, 1 km z Jasła do Krakowa Schulz wyprzedził swojego rodaka Tino Meiera (LKT Team Brandenburg) i Belga Toma Meussena (Telenet-Fidea).
Czteroetapowy wyścig rozpoczął się 29 czerwca w Nowym Sączu, zwycięzcę poznamy 2 lipca w Łodzi.