Nie dla nich sukcesy w Londynie

W środę 1 sierpnia trójka sportowców z Krakowa zakończyła udział w Igrzyskach Olimpijskich w Londynie. Agnieszka Radwańska (Nadwiślan) - w parze z Marcinem Matkowskim ze Szczecina - odpadła w I rundzie gry mieszanej. Szermierz Radosław Zawrotniak (AZS AWF) został wyeliminowany już w pierwszym pojedynku turnieju szpadzistów, podobnie jak Katarzyna Kłys (TS Wisła) w zmaganiach w zawodach judo a Beata Bartków-Kwiatkowska (TS Wisła) zajęła 35. miejsce w strzelaniu z pistoletu 25 m.

Druga w światowym rankingu tenisistek Agnieszka Radwańska, po niepowodzeniach w singlu i deblu, szukała jeszcze sportowego szczęścia w mikście. Razem z Marcinem Matkowskim została rozstawiona z „czwórką", polski duet już w pierwszym meczu przegrał a Samanthą Stosur i Lleytonem Hewittem (Australia) 3-6, 3-6.

Zapowiedzi Radosława Zawrotniaka - srebrnego medalisty olimpijskiego w turnieju drużynowym szpadzistów w Pekinie (2008), że podejmie walkę o podium w Londynie już na początku zweryfikował reprezentant Senegalu Alexandre Bouzaid, któremu krakowianin uległ w 1/16 finału 9-15.

Nadzieje na wysoką lokatę judoczki Katarzyny Kłys w kategorii 70 kg rozwiała, wygrywając z Polką w 1/16 finału, Chinka Fei Chen.