Od czasu powołania Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie, Gmina Miejska Kraków otrzymała wiele nagród i wyróżnień związanych z działalnością Jednostki.

2009 rok

- Gmina Miejska Kraków zdobyła nagrodę główną w III edycji konkursu „Dobre Praktyki PPP” w kategorii Infrastruktura Sportowo-Rekreacyjna za projekt „Rozbudowa Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA”.

- Gmina Miejska Kraków i Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski otrzymali tytuł i statuetkę „Budowniczy Polskiego Sportu” w X edycji konkursu Polskiego Klubu Infrastruktury Sportowej w kategorii inwestor obiektów sportowych i rekreacyjnych. Najważniejszą nagrodę przyznano Miastu za inicjatywę i zaangażowanie w rozwój infrastruktury sportowej i rekreacyjnej oraz całokształt działalności na rzecz rozwoju sportu wśród dzieci i młodzieży oraz społeczności lokalnej. Szczególnie doceniono budowę dwóch stadionów piłkarskich, Centrum Rozwoju Com-Com Zone, Ośrodka Sportu i Rekreacji Kolna, a także modernizację obiektów Klubu Sportowego Wanda.

W tym samym konkursie ZIS otrzymał wyróżnienie „Firma na medal” w kategorii użytkownik obiektów sportowych i rekreacyjnych.

2010 rok

- Gmina Miejska Kraków została wyróżniona przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej tytułem „Sportowa Gmina”. Wyróżnienie przyznano zarówno za dokonania inwestycyjne, jak i działania sportowe, organizacyjne i promocyjne.

- Wyróżnienie w konkursie „Kraków Bez Barier” otrzymał kompleks obiektów Ośrodka Sportu i Rekreacji KOLNA za kompletność zastosowanych rozwiązań uwzględniających potrzeby wszystkich użytkowników, w szczególności osób z niepełnosprawnością.

- W siedzibie Stowarzyszenia Architektów  Polskich  w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia nagród za najlepsze obiekty architektoniczne. Wśród laureatów znalazło się Centrum Rozwoju Com-Com Zone, które otrzymało nagrodę „Polski Cement w Architekturze” za najlepszą realizację z wykorzystaniem technologii żelbetowej.

2011 rok

- Kraków i Prezydent Jacek Majchrowski zostali uhonorowani srebrną statuetką i certyfikatem w XII edycji konkursu „Budowniczego Polskiego Sportu”.

- Realizowany przez ZIS projekt „Turystyczny szlak żeglugi śródlądowej na rzece Wiśle w Krakowie” zyskał uznanie jury VIII konkursu o tytuł Przyjaznego Brzegu, organizowanego przez Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze wspólnie z Polską Organizacją Turystyczną, Polskim Związkiem Żeglarskim i innymi partnerami.

2012 rok

- Stadiony miejskie Cracovii, Hutnika i Wisły, na których podczas finałów piłkarskich mistrzostw Europy trenowały reprezentacje Włoch, Anglii i Holandii zostały wyróżnione w konkursie „Budowniczego Polskiego Sportu” w kategorii: Sportowy Obiekt Roku 2012 – Ośrodek Treningowy EURO 2012.

- Boisko Stadionu Miejskiego Hutnik Kraków oraz Orange Cruyff Court – obiekt przy Szkole Podstawowej nr 93, otrzymały przyznawane przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej wyróżnienia „Boisko na medal”.

- Miasto Kraków zostało uhonorowane tytułem „Sportowa Gmina 2012” podczas VII Gali Sportowej Polski. Nagroda została przyznana w ramach programu promocji Gmin i Powiatów „Budujemy Sportową Polskę”, organizowanego przez Polski Klub Infrastruktury Sportowej.

2013 rok

- 23 maja 2013 roku, podczas odbywającego się w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie VI Kongresu Sportowej Polski, Miasto Kraków otrzymało wyróżnienie „Sportowa Gmina 2013”. Docenione zostały inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną oraz skuteczne realizowanie programu rozwoju sportu i rekreacji w gminie.

- Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Dyrektor Krzysztof Kowal zostali wyróżnieni tytułem i złotą statuetką „Budowniczego Polskiego Sportu” podczas Gali Sportowa Polska w Warszawie. W uzasadnieniu podkreślono największą aktywność Gminy Miejskiej Kraków/Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie w realizacji obiektów sportowych i rekreacyjnych na terenie województwa małopolskiego, w tym w latach 2008-2012 wybudowanie, w ramach programu „Moje Boisko – Orlik 2012” 14 kompleksów sportowych.

W nowej kategorii Sportowa Architektura Regionu, wśród obiektów wyróżniających się nie tylko walorami użytkowymi, ale także atrakcyjnymi rozwiązaniami architektonicznymi znalazł się Stadion Miejski Cracovia.

2014 rok

- Kraków został laureatem Nagrody Biznesu Sportowego za rok 2013 w kategorii Sport w Miastach i Regionach. Wyboru najlepszych dokonała Kapituła DEMES złożona z wybitnych ekspertów biznesu sportowego. Kraków doceniony został za wkład Gminy Miejskiej Kraków w dynamiczną rozbudowę infrastruktury i nowoczesne obiekty zarówno dla profesjonalnego jak i amatorskiego  sportu  oraz  liczne przedsięwzięcia i projekty związane z organizacją wielkich wydarzeń sportowych.

- Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski i Gmina Miejska Kraków zostali laureatami XV edycji konkursu „Budowniczego Polskiego Sportu 2014” w kategorii Sportowa Architektura Regionu za największą i najnowocześniejszą w kraju halę widowiskowo-sportową TAURON Arenę Kraków.

- Podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Centrum Olimpijskim w Warszawie Gmina Miejska Kraków otrzymała ponadto tytuł „Sportowej Gminy  2014”, a Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal został „Liderem Sportowej Polski”.

- Pierwsza edycja PZU Cracovia Półmaratonu Królewskiego organizowanego przez ZIS od 2014 roku – została wyróżniona nagrodą Impreza Roku 2014 im. Tomasza Hopfera w kategorii debiut podczas Gali Biegów Masowych w Warszawie.

- Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal został uhonorowany przez Ministra Sportu i Turystyki Andrzeja Biernata srebrną odznaką „Za Zasługi dla Sportu”. Odznaka przyznawana jest osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w działalności w zakresie sportu.

2017 rok

- Podczas Gali Sportowej Polski, która odbyła się 25 października w Warszawie, Kraków został wyróżniony tytułem „Sportowej Gminy 2017” w kategorii Miast i Gmin powyżej 100 tysięcy mieszkańców.

2018 rok

- Gminie Miejskiej Kraków i Zarządowi Infrastruktury Sportowej w Krakowie przyznano tytuł i statuetkę „Budowniczy Polskiego Sportu 2018”. Ponadto, Hala 100-lecia Cracovia 1906 wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych otrzymała tytuł „Sportowa Architektura Regionu – Dominanta Małopolska 2018”, a dawna Strzelnica Garnizonowa przy ul. Królowej Jadwigi tytuł „Udana Rewitalizacja 2018”.

- Gmina Miejska Kraków została uhonorowana tytułem „Sportowa Gmina 2018”, a Prezydent Miasta Krakowa Prof. Jacek Majchrowski został „Liderem Sportowej Polski”.

- W dziewiątej edycji Nagrody Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza, przyznawanej za najlepsze, współczesne realizacje architektoniczne sprzyjające ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski, najlepszą realizacją w kategorii architektura użyteczności publicznej okazała się w 2018 roku Hala 100-lecia Cracovia 1906 wraz z Centrum Sportu Osób Niepełnosprawnych w Krakowie. W tej samej kategorii wyróżnienie przyznano hali sportowej Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego w Krakowie. Inwestorem – w imieniu Gminy Miejskiej Kraków – w przypadku obu obiektów był Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

2019 rok

- W XII edycji konkursu „Kraków bez barier” Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie otrzymał nagrodę specjalną za zrealizowanie inwestycji Kärcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych.

Podczas uroczystej gali, która odbyła się w środę 20 marca dyplom odebrali Krzysztof Dębowski – Zastępca Dyrektora ZIS ds. Inwestycji i Paweł Popławski – Kierownik Działu Przygotowania i Realizacji Inwestycji.

W uzasadnieniu przyznania nagrody jury podkreśliło, że ten nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt został zaprojektowany dla osób z niepełnosprawnościami.

- Kärcher Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych została nagrodzona w kategorii obiekt usługowy w IV edycji Konkursu Architektoniczno-Urbanistycznego „Lider Dostępności” za jakość dostosowania do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Nagrodę z rąk Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odebrali: w imieniu Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego, Krzysztof Dębowski – Zastępca Dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie ds. Inwestycji oraz autorzy projektu, architekci Piotr Lewicki i Kazimierz Łatak.

- Autorzy projektu Hali Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych z Biura Projektów Lewicki Łatak otrzymali Grand Prix Nagrody Architektonicznej POLITYKI. Inwestorem obiektu była Gmina Miejska Kraków/Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

- Gala Sportowa Polska 2019 – XX lat budownictwa sportowego i rekreacyjnego w Polsce, która odbyła się 14 listopada w siedzibie Polskiego Komitetu Olimpijskiego w Warszawie, obfitowała w nagrody dla Krakowa. Gmina Miejska Kraków potwierdziła tym samym pozycję lidera wśród jednostek samorządu terytorialnego w dziedzinie budownictwa obiektów sportowych.

Miasto Kraków i Prezydent Jacek Majchrowski oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Dyrektor Krzysztof Kowal otrzymali tytuł „Budowniczy Polskiego Sportu XX-lecia”.

Ponadto, w kategorii „Sportowy Obiekt Roku 2019” doceniona została realizowana przez ZIS modernizacja i rozbudowa Stadionu Miejskiego im. Władysława Kawuli Klubu Sportowego Prądniczanka. Wyróżnione zostały także inne krakowskie inwestycje sportowe: Hala Cracovia Centrum Sportu Niepełnosprawnych, Stadion Miejski Cracovia, Centrum Rozwoju Com-Com Zone Nowa Huta.

Statuetka „Budowniczy Polskiego Sportu XX-lecia” powędrowała do Krakowa „za inwestycje w nowoczesną bazę sportową i rekreacyjną oraz skuteczne realizowanie programu rozwoju sportu i rekreacji w gminie”.

Kraków otrzymał również tytuł „Sportowej Gminy 2019”.

W imieniu Miasta Krakowa i Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie nagrody odebrał Zastępca Dyrektora ZIS ds. Inwestycji Krzysztof Dębowski.

2020 rok

- Zwycięzcą w kategorii „obiekty użyteczności publicznej” XIII edycji konkursu „Kraków bez barier” zostało Dzielnicowe Centrum Sportu i Rekreacji Com-Com Zone Na Kozłówce, zrealizowane pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

Statuetki wręczył Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. W imieniu Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie trofeum odebrał Dyrektor Krzysztof Kowal.

Konkurs od kilkunastu lat pomaga promować dobre praktyki, innowacje i rozwiązania architektoniczne, a także inicjatywy, postawy i przedsięwzięcia, które osobom z niepełnosprawnościami pozwalają uczestniczyć w życiu miasta.

- 30 września zakończyło się głosowanie w konkursie o Nagrodę Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza. Wśród nominowanych był projekt inwestycji zrealizowanej pod nadzorem Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie – Centrum Zapaśniczego Klubu Sportowego Bieżanowianka, który uplasował się na drugim miejscu zestawienia.

Wyróżnienie Województwa Małopolskiego im. Stanisława Witkiewicza przyznawane jest co dwa lata i ma na celu wspieranie wartościowych realizacji architektonicznych nawiązujących do  współczesnych standardów, sprzyjających ochronie i kształtowaniu krajobrazu kulturowego Małopolski. Projekt inwestycji Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie został nominowany w kategorii ,,Architektura użyteczności publicznej” i zajął drugie miejsce wśród czterdziestu realizacji.

2021 rok

- 28 września, w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie PZITB Budowa Roku 2020 EDYCJA XXXI. Gmina Miejska Kraków oraz Zarząd Infrastruktury Sportowej zostały wyróżnione za realizację dwóch inwestycji: basenu przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Sportowymi nr 5 im. Polskich Olimpijczyków oraz Centrum Zapaśniczego KS Bieżanowianka.

Nagrody w imieniu miasta oraz jednostki odebrał Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal. Inwestycje prowadzone pod nadzorem ZIS zdobyły nagrodę II stopnia.

Konkurs jest organizowany corocznie przez PZITB przy współudziale Ministerstwa Budownictwa oraz Głównego Urzędu Nadzoru Budowlanego. Jego celem jest wyłonienie obiektów budowlanych, na których osiągnięto wyróżniające się wyniki realizacyjne.

2022 rok

- 11 lipca na dziedzińcu Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie odbyła się uroczysta gala XV edycji konkursu „Kraków bez barier”. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie został wyróżniony w obszarze „obiekty użyteczności publicznej” za realizację Centrum Sportu i Rekreacji Przystań na Eisenberga. Nagrodę w imieniu jednostki odebrał Dyrektor Krzysztof Kowal.

- 20 września, w gmachu Naczelnej Organizacji Technicznej w Warszawie, odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie PZITB Budowa Roku 2021 EDYCJA XXXII. Gmina Miejska Kraków i Zarząd Infrastruktury Sportowej otrzymali nagrodę za realizację basenu przy ul. Eisenberga w Krakowie wraz z infrastrukturą towarzyszącą oraz zagospodarowaniem terenu.

Nagrodę w imieniu miasta oraz jednostki odebrał Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal. Inwestycja prowadzona pod nadzorem ZIS zdobyła nagrodę I stopnia.

- 15 listopada, podczas IV Kongresu Sport Biznes Polska Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal otrzymał przyznawany po raz pierwszy tytuł Lidera Sport Biznes Polska 2022 w kategorii „Jednostki Samorządu Terytorialnego”.

- Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal został uhonorowany przez Ministra Sportu i Turystyki Kamila Bortniczuka złotą odznaką „Za Zasługi dla Sportu”. Odznaka przyznawana jest osobom wyróżniającym się szczególną aktywnością i uzyskującym wybitne osiągnięcia w działalności w zakresie sportu.

2023 rok

- Podczas Gali Polskiej Ligi Siatkówki, którą 23 maja w Warszawie podsumowano sezon 2022/2023, Złotą Odznakę Polskiej Ligi Siatkówki otrzymał Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal.

- Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal został wyróżniony przez Związek Rzemiosła Polskiego platynowym medalem imienia Jana Kilińskiego za zasługi dla rzemiosła polskiego. Okazją do wręczenia odznaczenia była gala jubileuszowa 95-lecia Małopolskiej Izby Rzemiosła i Przedsiębiorczości.

- Podczas gali 15-lecia ZIS, która 18 października odbyła się na Stadionie Miejskim im. Henryka Reymana, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie i Dyrektor jednostki Krzysztof Kowal uhonorowani zostali Nagrodą Polonia Minor – przyznaną przez Marszałka Województwa Małopolskiego oraz Złotą Odznaką Związku Piłki Ręcznej w Polsce.

- Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie został Laureatem konkursu Kryształy PR zorganizowanego podczas XVIII Konferencji PR w Samorządzie i Administracji Państwowej, która w dniach 22-24 listopada 2023 roku odbyła się w miejscowości Kromerowo k. Olsztyna. ZIS został uhonorowany statuetką Grand Prix w kategorii najlepsza kampania promocyjno-informacyjna spółki samorządowej za kampanię „Z historią w tle. 20. jubileuszowa edycja Cracovia Maraton”.

- Podczas gali 95-lecia Małopolskiego Związku Kajakowego, która odbyła się 25 listopada w siedzibie Kolejowego Klubu Wodnego 1929, Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal został uhonorowany medalem za zasługi dla Związku.
 

Inne wyróżnienia

Cracovia Maraton – 2009,  2010  –  ZŁOTY BIEG – certyfikat kapituły serwisu internetowego Maratony Polskie za doskonałą organizację.

Statuetki Polskiego Stowarzyszenia Biegowego:

2009 rok – za najlepszy wynik wśród mężczyzn w Polsce uzyskany w maratonie (Cracovia Maraton);

2011 rok – za najlepszy wynik wśród kobiet uzyskany w maratonie (i najlepszy uzyskany kiedykolwiek przez kobietę na polskiej ziemi) oraz 2 miejsce – największy przyrost liczby uczestników w maratonie;

2013 rok – Podczas Konferencji  Polskiego Stowarzyszenia Biegów Cracovia Maraton otrzymał statuetkę za 3. miejsce pod względem liczby uczestników sklasyfikowanych w polskich maratonach. Krakowski maraton zanotował również rekordowy wzrost frekwencji wśród największych krajowych maratonów – w porównaniu do 2012 roku, bieg główny Cracovia Maraton w 2013 roku ukończyło aż o 46% więcej biegaczy;

2022 rok – Podczas organizowanej przez Polskie Stowarzyszenie Biegów konferencji szkoleniowej organizatorów imprez biegowych w Polsce, która odbyła się w dniach 23-25 listopada w Jarosławcu Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie otrzymał „Złote Skrzydła polskich biegów” za organizację Królewskiej Triady Biegowej 2022.
 

2023 rok – 23 kwietnia, podczas 20. Cracovia Maraton Dyrektor Zarządu infrastruktury Sportowej w Krakowie i zarazem Dyrektor Biegu Krzysztof Kowal odebrał z rąk Prezesa Polskiego Stowarzyszenia Henryka Paskala list gratulacyjny z okazji jubileuszu.
 

16. PZU Cracovia Maraton na drugim miejscu w Rankingu TOP 12 Największych Maratonów w Polsce 2017.

W grudniu 2019 roku brytyjski serwis internetowy Sole Supplier dokonał oceny maratonów posiadających certyfikaty IAAF (obecnie World Athletics). Analizie poddano 81 imprez z całego świata. Krakowski bieg znalazł się w tym doborowym gronie jako jedyny reprezentant Polski. Pod uwagę wzięto wiele czynników związanych z organizacją, a także warunki środowiskowe. W końcowym rankingu Cracovia Maraton zajął trzecie miejsce.