Mocne krakowskie akcenty w Rio: brązowy medal wioślarki, finał w slalomie kajakowym

Po brązowym medalu, zdobytym przez kolarza, wychowanka WLKS Krakus Swoszowice Rafała Majkę, w czwartek, 11 sierpnia krakowscy sportowcy znów mocno zaakcentowali swój udział w Igrzyskach Olimpijskich w Rio de Janeiro. Maria Springwald stanęła na trzecim stopniu podium wioślarskich czwórek podwójnych, a Piotr Szczepański i Marcin Pochwała zajęli 5. miejsce w finale kanadyjek dwójek slalomu kajakowego.

Zawodniczka AZS AWF Kraków Maria Springwald sięgnęła po brązowy medal, płynąc w osadzie z Agnieszką Kobus, Moniką Ciaciuch i Joanną Leszczyńską.

Do wioślarstwa trafiła jako uczennica Szkoły Podstawowej nr 4 przy ul. Smoleńsk. Zaczynała w UKS 1993 Kraków. Jej klubową trenerką w AZS AWF jest Iwona Wójcik-Pietruszka.

Piotr Szczepański i Marcin Pochwała z Krakowskiego Klubu Kajakowego powtórzyli w Rio olimpijskie osiągnięcie z Londynu. Znów uplasowali się na 5. pozycji. Zarówno w półfinale, jak i w finale mieli bezbłędne przejazdy. W walce o medale uzyskali jednak nieco słabsze czasy od czterech duetów. O podziale trofeów i ostatecznej kolejności decydowała praktycznie postawa na trzech ostatnich bramkach.

Odrobiny szczęścia zabrakło w kajakach jedynkach slalomistce Natalii Pacierpnik, również z Krakowskiego Klubu Kajakowego. W półfinale była jedenasta, a dziesięć uczestniczek rywalizacji awansowało do finału. Przypomnijmy, że cztery lata temu w Londynie Pacierpnik wywalczyła 7. lokatę.