Mistrzostwa WTA w Stambule: Trzy sety Agnieszki Radwańskiej z Karoliną Woźniacką

Już w pierwszym dniu, rozgrywanych w Stambule, mistrzostw WTA doszło do fascynującego pojedynku krakowianki Agnieszki Radwańskiej i urodzonej w Odense, reprezentującej Danię Polki Karoliny Woźniackiej. We wtorek 25 października, po 2 godzinach i 39 minutach zwyciężyła liderka światowego rankingu Woźniacka 5-7, 6-2, 6-4.

Żaden z dotychczasowych meczów obu tenisistek nie miał tak wysokiej stawki. W Turcji uczestniczą bowiem w kończącym sezon TEB BNP Paribas WTA Championships z pulą nagród 4,9 mln USD, w którym prawo startu uzyskało osiem najlepszych obecnie na świecie zawodniczek. Radwańska znalazła się w tym doborowym gronie po raz pierwszy, wcześniej dwukrotnie była w tej imprezie rezerwową.
Na zawodowych kortach Agnieszce udało się wygrać z Karoliną tylko w 2007 roku w Sztokholmie, potem czterokrotnie musiała uznać wyższość rywalki.

Gdy we wtorek rozstrzygnęła na swoją korzyść  pierwszego seta, szanse na przerwanie tej niekorzystnej passy podczas występów przeciwko Woźniackiej stawały się całkiem realne. Problemy z prawym barkiem, z którymi boryka się od wielu tygodni - od zwycięskiego turnieju w amerykańskim Carlsbadzie nie pozostały jednak bez wpływu na poczynania krakowskiej tenisistki, w drugim secie musiała poprosić o pomoc medyczną i zmianę plastra. Jej uderzenia stały się słabsze, niepełne, co natychmiast wykorzystała Karolina Woźniacka (vel Caroline Wozniacki).

Decydujący trzeci set - podobnie jak pierwszy - znów dostarczył widzom ogromnych emocji. Wozniacka prowadziła 4-2, ale Radwańska wyrównała na 4-4. Przy stanie 4-5, Agnieszka nie zdołała, niestety, wygrać własnego podania i to Karolina rozpoczęła sześciodniowe zmagania w Sinan Erdem Dome od sukcesu.

Radwańska w stambulskiej hali pojawi się znów w czwartek i przyjdzie jej walczyć z Rosjanką Wierą Zwonariową, która we wtorek poniosła porażkę z Czeszką Petrą Kvitovą 2-6, 4-6, za to nazajutrz rozprawiła się z Woźniacką 6-2, 4-6, 6-3.

Dotychczasowe wyniki Grupy Białej: Samantha Stosur (Australia) - Maria Szarapowa (Rosja) 6-1, 7-5, Li Na (Chiny) - Szarapowa 7-6 (7-4), 6-4, Wiktoria Azarenka (Białoruś) - Stosur 6-2, 6-2.