Mistrzostwa WTA w Stambule: Owacje na stojąco dla Agnieszki Radwańskiej

Polska tenisistka Agnieszka Radwańska otrzymała w czwartek 27 października owacje na stojąco od kibiców za styl, w jakim pokonała Rosjankę Wierę Zwonariową 1-6, 6-2, 7-5 w drugim swoim występie podczas mistrzostw WTA w Stambule.

W spotkaniu zamykającym kolejny dzień, odbywającego się od wtorku turnieju TEB BNP Paribas WTA Championships (z pulą nagród 4,9 mln USD), Agnieszka Radwańska przegrywała w decydującym, trzecim, secie już 3-5, ale w niewiarygodny sposób nie tylko obroniła trzy meczbole, ale rozstrzygnęła na swoją korzyść cztery gemy z rzędu, odnosząc jedno z najwspanialszych zwycięstw w karierze. To pozwoliło jej zachować szanse na awans do półfinałów/

W ciągu 2 godzin i 26 minut Radwańska i Zwonariowa zaprezentowały szereg znakomitych uderzeń i akcji. 22-letnia krakowianka lepiej wytrzymała ogromne napięcie w ostatnim fragmencie pojedynku, demonstrując przy tym wiele niesamowitych zagrań.

Jeśli w piątkowej konfrontacji (początek około godziny 18.00 - transmisja w Eurosporcie) z triumfatorką tegoroczną Wimbledonu Petrą Kvitovą, Agnieszka zdoła wygrać co najmniej jednego seta, znajdzie się na pewno w gronie półfinalistek mistrzostw WTA.

W czwartek Kvitova nie dał szans Karolinie Woźniackiej (Dania) 6-4. 6-2 i z dwoma zwycięstwami, bez straty seta, jest już w półfinale.

Tabela Grupy Czerwonej (ilość występów, wygrane mecze, bilans setów, bilans gemów):
1. Kvitova       2  2  4-0  24-12
2. Radwańska 2  1  3-3  27-30
3. Zwonariowa 3  1  3-5  35-37
4. Woźniacka  3  1  3-5  34-41

W Grupie Białej drugi pojedynek w turnieju wygrała Białorusinka Wiktoria Azarenka, która pokonała Chinkę Na Li 6-2, 6-2. i awansowała do półfinału. O drugie premiowane miejsce walczyć będą w piątek Na Li i Australijka Samantha Stosur, obie mają na koncie po jednej wygranej - z Rosjanką Marią Szarapową, która zrezygnowała z dalszych występów, tłumacząc się kontuzją, dlatego w meczu z Azarenką zastąpi ją rezerwowa, Francuzka Marion Bartoli.