Mecz Euroligi koszykarek sportową atrakcją jubileuszu Wisły

Mecz Euroligi koszykarek Wisła Can-Pack – Dynamo Kursk rozegrany w środę, 26 października w TAURON Arenie Kraków był największą sportową atrakcją obchodów jubileuszu 110-lecia „Białej Gwiazdy”.

Wiślaczki przegrały co prawda 61-67 (16-21, 18-19, 16-13, 11-14), ale 11 218 kibiców (według oficjalnego komunikatu – przyp. red.) obejrzało ciekawe widowisko. Gdy na początku trzeciej kwarty mistrzynie Polski objęły prowadzenie 41-40 pojawiła się nawet iskierka nadziei na korzystny rezultat tego spotkania. Drużyna z Rosji, uważana za jedną z najmocniejszych w Europie dość szybko znów przejęła inicjatywę i do końca meczu kontrolowała przebieg gry.

W rywalizacji dwóch trenerskich duetów z Hiszpanii lepszy okazał się ten pracujący w Kursku.

Jose Hernandez (Wisła Can-Pack) i Lucas Mondelo (Dynamo Kursk) przyznali, że poziom spotkania był bardzo przyzwoity, choć wskazywali także na błędy popełnione przez swoje podopieczne.

Wyjątkowa była natomiast atmosfera na widowni dzięki tak dużej frekwencji sympatyków koszykówki.

Inauguracja nowego sezonu Euroligi w TAURON Arenie Kraków była możliwa dzięki wsparciu klubu przez władze Krakowa i Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie.

W przerwie meczu w uroczystości ślubowania adeptów futbolu, którzy rozpoczęli treningi w Wiśle Kraków udział wzięli zawodnicy ekstraklasowego zespołu z kapitanem Arkadiuszem Głowackim na czele i trener Dariusz Wdowczyk.

Kompletne statystyki z meczu można znaleźć TUTAJ.