Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek triumfowali w krakowskim ORLEN Finale Mistrzostw Polski w Siatkówce Plażowej

Sensacji nie było. Mariusz Prudel i Grzegorz Fijałek zostali mistrzami Polski, odnosząc komplet zwycięstw. W finale pokonali utalentowanych przedstawicieli młodej fali naszej siatkówki plażowej Kacpra Kujawiaka i Michała Bryla 2-1 (23-25, 21-17, 15-9).

Ostatnie godziny krakowskiego ORLEN Finału Mistrzostw Polski przebiegały w niecodziennych okolicznościach. Z powodu burzy, turniej został przerwany na blisko dwie godziny.

Komisarz zawodów Sebastian Michalak w porozumieniu z telewizją Polsat Sport – z uwagi na plan transmisji „na żywo” – zmienił kolejność meczów rozstrzygających o podziale medali.

Najpierw odbył się więc wielki finał mistrzostw. Kacper Kujawiak i Michał Bryl okazali się niezwykle wymagającymi rywalami dla najbardziej utytułowanej polskiej pary Mariusza Prudla i Grzegorza Fijałka.

W rozgrywanej  podczas deszczu pierwszej partii potrzeba było aż pięć setboli, aby wyłonić lepszy w tej części spotkania duet.

I ku niemałemu zaskoczeniu Kujawiak z Brylem wytrzymali próbę nerwów, wygrali seta 25-23 i objęli prowadzenie w rywalizacji o złoty medal.

Doświadczenie i dobra współpraca Prudla z Fijałkiem, którzy zdołali odzyskać właściwy rytm gry, przesądziły o ich sukcesie. Praktycznie od stanu 14-10 w drugim secie kontrolowali już przebieg finału, dopingowani przez grupę wiernych sympatyków z Andrychowa – rodzinnego miasta Grzegorza Fijałka. Tatę wspierał też mały Filip Fijałek.

Tegoroczny ORLEN Finał Mistrzostw Polski zakończył się nietypowo – meczem o 3. miejsce: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – Maciej Rudol/Maciej Kosiak. W starciu byłych i obecnych mistrzów świata U-23 lepsi okazali się ci trochę starsi, czyli Kantor i Łosiak. Wygrali 2-0, ale po zaciętym meczu, w obu setach zwyciężając na przewagi: 27-25 i 24-22.

OSTATNI DZIEŃ TURNIEJU MĘŻCZYZN

Ćwierćfinał: Maciej Rudol/Maciej Kosiak – Dominik Witczak/Łukasz Kaczmarek 2-0 (21-12, 24-22)

Ćwierćfinał: Maciej Kałuża/Martin Chiniewicz – Kacper Kujawiak/Michał Bryl 0-2 (22-24, 14-21)

Półfinał: Mariusz Prudel/Grzegorz Fijałek - Maciej Rudol/Maciej Kosiak 2-0 (21-13, 22-20)

Półfinał: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak - Kacper Kujawiak/Michał Bryl 1-2 (21-18, 15-21, 10-15)

Finał: Grzegorz Fijałek/Mariusz Prudel - Kacper Kujawiak/Michał Bryl 2-1 (23:25, 21-17, 15-9)

Mecz o 3. miejsce: Piotr Kantor/Bartosz Łosiak – Maciej Rudol/Maciej Kosiak 2-0 (27-25, 24-22)