Małżeński triumf w Biegu Nocnym na 10 km

W blasku świateł i przy głośnym dopingu tłumu kibiców na Rynku Głównym w Krakowie, w siódmej edycji Biegu Nocnego na 10 km triumfowało małżeństwo z Ukrainy – najlepszy wśród mężczyzn był Bogdan Semenowicz z czasem 30 minut i 20 sekund, a wśród kobiet zwyciężyła Natalia Semenowicz z czasem 34 minuty i 41 sekund. Bogdan zanotował w stolicy Małopolski dublet – kilka godzin wcześniej wygrał 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego. W tym samym biegu Natalia zajęła drugie miejsce. W imprezie wystartowało 2856 osób z 27 krajów.

Drugie miejsce w rywalizacji mężczyzn wywalczył Jima Mulu Tulu z Etiopii, a trzeci był reprezentant Polski Mariusz Giżyński.

Całe podium wśród kobiet przypadło zawodniczkom z Ukrainy – jako druga na mecie zameldowała się Bogdana Semionowa, a na trzeciej lokacie uplasowała się zwyciężczyni 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego Walentyna Werecka. Tuż za nią finiszowała pierwsza Polka – Katarzyna Broniatowska. Utytułowana zawodniczka, trenerka uczestników organizowanych przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie zajęć „Biegaj w Krakowie!” była najlepszą z biało-czerwonych również w 15. Mini Cracovia Maraton im. Piotra Gładkiego, w którym zajęła trzecie miejsce.

Kompletne wyniki siódmej odsłony krakowskiego Biegu Nocnego na 10 km znajdują się TUTAJ.

Pierwszym trójkom w klasyfikacjach generalnych kobiet i mężczyzn medale i nagrody wręczyli Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej Andrzej Kulig oraz Dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie i biegu Krzysztof Kowal.