Klaudia Zwolińska wicemistrzynią świata U23 w slalomie kajakowym!

Klaudia Zwolińska została w piątek, 19 lipca na krakowskim torze KOLNA wicemistrzynią świata do lat 23 w slalomie kajakowym w konkurencji K1.

Utalentowana zawodniczka Startu Nowy Sącz minimalnie przegrała rywalizację o złoty medal z mistrzynią Europy seniorek Czeszką Amalie Hilgertovą. Polka najszybciej przepłynęła dystans, ale na osiemnastej bramce musnęła tyczkę i do jej czasu zostały dopisane 2 karne sekundy.

Trzecie miejsce zajęła reprezentantka Niemiec Selina Jones.

Do decydującej rozgrywki Zwolińska zakwalifikowała się z piątym rezultatem. Zaliczana do grona faworytek zmagań w K1 nie zawiodła oczekiwań. Od kilku lat systematycznie zdobywa medale mistrzostw świata i Europy w różnych kategoriach wiekowych. Przed trzema laty, także w Krakowie, sięgnęła po tytuł mistrzyni świata wśród juniorek, w tym roku stanęła na drugim stopniu podium MŚ U23. Jeszcze w tym sezonie wystartuje pod koniec września w hiszpańskiej miejscowości La Seu d’Urgell w mistrzostwach świata seniorów.

Srebro Zwolińskiej to drugi medal zdobyty przez biało-czerwonych w tegorocznych MŚ Juniorów i U23 w Slalomie Kajakowym, których Miastem-Gospodarzem jest Kraków, a partnerem głównym Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie. W środę, 17 lipca brąz wywalczyła para Zuzanna Kulig/Kacper Zachwieja w konkurencji C2 mikst juniorów.

Zaledwie 0,09 sekundy zabrakło w piątek Kacprowi Sztubie by stanąć na podium w C1 U23.

Po południu miłą niespodziankę sprawił natomiast Szymon Nowobilski, który najpierw z dziewiątym czasem zakwalifikował się do finału C1 juniorów, a w tym popłynął jeszcze lepiej, zdobywając również srebrny medal!

W sobotę i w niedzielę dwa ostatnie dni mistrzostw. Miłośników sportu zapraszamy na Kolną!

Szczegółowe wyniki można znaleźć, a także śledzić „na żywo” TUTAJ.